Finał projektu “Muzyka Miasta”

Wyobraźnia instruktorów z Teatru Sztuk potrafi mile zaskoczyć. Wymyślono tam i zrealizowano arcyciekawy projekt, na dokładkę miał on charakter międzynarodowy, a wspierał jego realizację Goethe Instytut w Warszawie. Projekt prezentuje jego pomysłodawczyni Katarzyna Pokuta.

REKLAMA

Ten artystyczno-edukacyjny projekt realizowany był w ramach zadania “Rozmowy zamiejscowe”, którego podjął się warszawski Goethe Instytut. Dyrektor Instytutu dr Christoph Bartmann bardzo dobrze ocenia zakończone już działania.

uwaga – Tłumacz Konrad Szpindler (Goethe Instytut Warszawa)

Projekt “Muzyka Miasta” realizowano od stycznia do czerwca. Został zakończony 22 czerwca w Geosferze. Wtedy też pokazano “Instrumenty elektroniczne” i “Ptaki przyszłości”, które powstały podczas warsztatów z Ralfem Schreiberem.

Zaprezentowano również powstałe w projekcie animacje poklatkowe. To bardzo pracochłonna technika, na filmik ok. 8 minutowy składa się od 7 do 8 tys. zdjęć. Dla uczestników projektu były to bardzo interesujące zadania. Wymagały oryginalnych pomysłów interpretacyjnych.

Jak działała wyobraźnia uczestników projektu można się przekonać na przykładzie “Ptaków przyszłości”, które prezentowane są w Geosferze. To nie jest jakieś tam prozaiczne ptactwo z piórami, to są bardzo wymyślne artystyczne twory, godne obejrzenia.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki