Czym kierować się przy wyborze adwokata?

REKLAMA

Mogłoby się wydawać, że znalezienie dobrego adwokata jest czymś banalnie prostym, ale w praktyce bywa różnie. Bez wątpienia do dyspozycji jest wiele kancelarii adwokackich, ale nie wszystkie z nich świadczą usługi na takim samym poziomie i z podobnymi wynikami. Nie można liczyć także na to, że korzystając z usług najdroższego adwokata, będzie się w pełni zadowolonym ze współpracy, gdyż cennik nie jest tego wyznacznikiem. Na wybór prawnika należy poświęcić trochę czasu i wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii.

Adwokat – czym kierować się przy jego wyborze?

Wiele osób potrzebujących skorzystać z usług adwokata, w pierwszej kolejności sprawdza jego cennik. Decydowanie się na prawnika tylko w oparciu o oferowane przez niego ceny za konkretne usługi, nie jest jednak najlepszym rozwiązaniem. Dobry adwokat oczywiście się ceni, ale nie brakuje takich, którzy stosują nieuczciwe praktyki i zawyżają ceny w celu naciągnięcia nieświadomych klientów. Należy mieć na uwadze to, że za wysoką cena usług nie zawsze idzie ich dobra jakość. Znacznie ważniejszą kwestią jest doświadczenie adwokata oraz jego renoma, czyli pozytywne opinie potwierdzone przez jego klientów. Najlepiej jest postawić na profesjonalistę, którzy sumiennie i rzetelnie podchodzi do swojej pracy. Ponadto adwokat powinien być empatyczny i wykazywać zainteresowanie sprawą potencjalnego klienta już podczas pierwszej rozmowy z nim. Jeśli podczas konwersacji stosuje on wyłącznie prawniczy żargon, który jest często trudny do zrozumienia przez klienta i nie jest skory do wytłuczenia zawiłych terminów, to należy mocno przemyśleć swoją decyzję o współpracy z tego typu osobą. Podejście prawnika do klienta oraz do samej pracy mają duże znaczenie i należy zwrócić na to uwagę.

Artykuł powstał we współpracy z adwokat Gliwice

Zanim ktoś zdecyduje się na skorzystanie z usług adwokata, należy sprecyzować swoje potrzeby i oczekiwania względem niego, a potem zwrócić uwagę na jego specjalizację. Nie ma sensu udawać się do nawet najlepszego karnisty, jeśli sprawa dotyczy prawa cywilnego. Jeśli prawnik nie specjalizuje się w danej dziedzinie, ale chętnie zaoferuje podjęcie się zlecenia, należy się dobrze zastanowić i najlepiej będzie jednak poszukać pomocy u takiego, który ma preferowaną specjalizację.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki