Niedobory w kadrze kierowców PKM spowodowały wypadanie kursów autobusów oraz zmianę rozkładów jazdy. W rezultacie mieszkańcy ul. Moniuszki zostali całkowicie pozbawieni kursów jedynego autobusu w soboty, niedziele i święta.

REKLAMA

W Jaworznie dużą uwagę poświęca się komunikacji miejskiej. Rok temu wprowadzono rewolucyjną taryfę biletów, która miała zachęcić mieszkańców do częstszego korzystania z autobusów i tak też się stało. Jednak ostatnio z powodu niedoboru kierowców zaczęły wypadać kursy autobusów. Zmiany, które zaszły w rozkładach jazdy mocno ograniczyły częstotliwość kursów niektórych z linii, utrudniając mieszkańcom normalne funkcjonowanie.

Do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy, którzy naświetlili nam sytuację linii 313 po korekcie rozkładu. Teraz w dni robocze ostatni kurs zostaje wykonany około godziny 17:00  a w soboty, niedziele i święta 313 nie kursuje w ogóle.

Dla mieszkańców ul. Moniuszki oraz okolic to duży problem. Osoby wracające z pracy nie mają jak dostać się do domu po godzinie 17:00, a w weekendy z powodu braku kursów w ogóle nie mogą skorzystać z komunikacji. 

Wiele osób powie, że przecież wystarczy skorzystać z innego przystanku (np. Kolejowa, czy tych umiejscowionych na Podłężu) i problem z głowy, jednak trzeba liczyć się z tym, że w większości te okolice zamieszkują osoby starsze, które mają problem z poruszaniem się, a każda wycieczka na inny przystanek stanowi dla nich nie lada wyzwanie.

Mieszkańcy ul. Moniuszki apelują o wznowienie weekendowych kursów linii 313 oraz dodanie ich w dni robocze po godzinie 17:00.

Jak wygląda sytuacja w innych dzielnicach po korekcie rozkładu? Czy  gdzieś również wypadły kursy weekendowe jak w przypadku linii 313?

NU

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki