Sieć zalały zdjęcia wybetonowanych rynków w polskich miastach. Użytkownicy publikują fotografie tych samych miejsc przed i po rewitalizacji. Wcześniej wypełnione równo przyciętymi trawnikami, kwiatami i drzewami dającymi schronienie w upalne dni, dzisiaj wszechobecny beton, który nagrzewa się niemiłosiernie podczas letnich upałów.

REKLAMA

Akcję, która rozprzestrzeniła się lawinowo rozpoczął na Twitterze prezes Miasto Jest Nasze Jan Mencwel, publikując zdjęcie przed i po rewitalizacji placów polskich miast.

Rynek.Od.Nowa przykładem #betonozy?

Choć jaworznicki rynek przed rewitalizacją podobnie jak teraz wypełniał beton, wcześniej można było nacieszyć oczy skwerami i donicami z kwiatami oraz równo przyciętymi żywopłotami, a w upalne dni szukać schronienia w cieniu drzew.

foto: http://www.um.jaworzno.pl/pl/nasze_miasto/jak_zmienia_sie_jaworzno/152/rynekodnowa.html
foto: http://www.um.jaworzno.pl/pl/nasze_miasto/jak_zmienia_sie_jaworzno/152/rynekodnowa.html

Choć zieleń nie zniknęła całkowicie z płyty rynku, patrząc na fotografie przed i po rewitalizacji widać znaczną różnicę i czuć niedosyt.

#betonoza w innych miastach:

Przeczytaj także:

Kostka granitowa na rynku nie wytrzymała wysokich temperatur? Będzie ekspertyza!

- REKLAMA - Zewnętrzne linki

3 KOMENTARZE

  1. Czuć niedosyt po rewitalizacji rynku? Było kilka drzew, owszem..Można było sobie pod nimi postać w huku samochodów i w smrodzie spalin… Betonu było tyle samo..Sprytna manipulacja z fotografiami z przeciwległych miejsc na rynku, które sprawiają wrażenie jakby cała zieleń zniknęła.

  2. Nie ma co dyskutować . Jest super. Dzisiaj fontanny rano nieczynne. Zimą często włączone ptaki z głośników. Bardzo ważna osoba podlewająca drzewa w zeszłym sezonie przy pomocy wiadra i wody . Generalnie super !!!!
    A zdjęcia starego Rynku można zobaczyć w Muzeum