Dzieciaki wystawają na przystankach i nie mają czym wrócić ze szkoły, mieszkańcy spóźniają się do pracy, na umówione spotkania i bezskutecznie wypatrują autobusów. Jak skarżą się czytelnicy, od jakiegoś czasu masowo “wypadają” kursy PKM Jaworzno. 

– 312 wogole nie kursuje na przystanek Banasika!!! Dzieci po szkole stoją i czekaja na autobus. Moze zwrot kosztow biletu za tydzien. Bo dziecko niema czym ze szkoly wrócić! – skarży się pani Celina.

REKLAMA

Choć mniej kursów to dla mieszkańców duży problem, sytuacja byłaby nieco łatwiejsza, gdyby przynajmniej było wiadomo, który autobus nie przyjedzie. Niestety, kursy nie pokrywają się z informacjami dostępnymi ani w aplikacji, ani na rozkładach jazdy. Jak twierdzi KiedyPrzyjedzie.pl, od strony aplikacji wszystko działa prawidłowo.

– Prosimy zwracać uwagę na ikonę podobną do “wifi” pojawiającą się przy godzinach odjazdów. Jej brak oznacza, iż podawany czas jest czasem rozkładowym, z powodu braku łączności z pojazdem, co może występować np. gdy autobus nie opuścił jeszcze terenu zajezdni lub przemieszcza się po obszarze z ograniczoną łącznością GSM. Ostatnio zdarza się, że niektóre kursy nie są wykonywane przez przewoźnika – w takim wypadku siłą rzeczy ikona również nie pojawi się, ponieważ jedyna informacja jaką wówczas dysponujemy to rozkładowy czas odjazdu – czytamy w komentarzu KiedyPrzyjedzie.pl.

Jak donoszą mieszkańcy, problem ten dotyczy wielu linii, m.in. 312, 319 czy E. Mniemają też, że problemem jest brak wystarczającej liczby kierowców w PKM Jaworzno. 

– Ja jestem ciekawy kiedy w końcu zaczną kursować autobusy zgodnie z rozkładem jazdy. Kolejny dzień, kolejne ukrócone kursy z Katowic… Zacznijcie kierowcom wypłacać godziwie! To się znajdą chętni do pracy – oburza się pan Piotr. 

O rzeczywisty powód tej niekomfortowej dla mieszkańców sytuacji zapytaliśmy PKM Jaworzno. Póki co czekamy na odpowiedź.

Aktualizacja: MZDiM zareagował na apele mieszkańców

Głosy mieszkańców przyniosły skutek. W związku z apelami jaworznian, w tym zapewne internautów, MZDiM wystosował do PKM Jaworzno pismo, wzywające przewoźnika do bezzwłocznego działania w sprawie nierealizowanych kursów. Obliguje ono także PKM do informowania mieszkańców o odwołanych kursach oraz do aktualizacji informacji o przyjazdach na tablicach.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki