3 mity o nauce angielskiego przez internet

REKLAMA

Nauka angielskiego w domu staje się coraz bardziej popularna. Przede wszystkim ze względu na jej wygodę.

 

Przez wiele lat narosło jednak wokół niej wiele mitów, które często są nieprawdziwymi stwierdzeniami w zestawieniu z rzeczywistością. Dlatego też poniżej przedstawiamy 3 najczęściej powtarzane stwierdzenia o nauce języka angielskiego w domu i sprawdzamy ich słuszność.

Mit pierwszy – nauka angielskiego w domu to nauka w samotności

Nie można z tym stwierdzeniem całkowicie się zgodzić. Oczywiście istnieje bardzo wiele aplikacji i kursów, które polegają wyłącznie na indywidualnej nauce języka angielskiego przez wykonywanie ćwiczeń i zadań. Jednak istnieje także możliwość nauki w domu języka angielskiego z lektorem, jak ma to miejsce na przykład we Fluentbe.com. Przy nauce języka angielskiego z lektorem, to on jest prowadzącym tok nauczania, dobiera stopień trudności ćwiczeń, a także na bieżąco koryguje wszelkie pomyłki.

Mit drugi – ciężko znaleźć czas

Stwierdzenie to w zestawieniu z tradycyjnymi metodami nauczania, jest jak najbardziej niesłuszne. Wystarczy w prosty sposób przekalkulować, czas potrzebny na wyjście z domu, dojazd, a także same lekcje języka angielskiego na przykład w szkole językowej z możliwością nauki w domu. Ucząc się angielskiego w domu, można to robić niemal wszędzie, w trakcie przerw między jedną czynnością, a druga, w łóżku, na kanapie czy gdziekolwiek się chce. Dlatego to właśnie na naukę angielskiego w domu łatwiej znaleźć czas, gdyż nie wymaga ona przygotowań do wyjścia z niego.

Mit trzeci- ciężko się zmotywować

Każdy, kto chociaż raz wykupił naukę języka angielskiego w szkole językowej, z pewnością miał nadzieje, że teraz to się nauczy języka, gdyż szkoda będzie mi wydanych pieniędzy. Niestety to tak nie działa. Co gorsze tracimy wtedy nie tylko pieniądze, ale i szansę na poszerzanie wiedzy. Nieraz ciężko nam wstać z kanapy i ruszyć na zajęcia lub sytuacje losowe po prostu nie pozwalają na uczestnictwo w nich. Przy nauce języka angielskiego przez internet ten problem nie istnieje, gdyż nie trzeba nigdzie wychodzić, a godziny nauki można dopasować jak najbardziej elastycznie do swoich potrzeb.

Nauka języka angielskiego przez internet to przede wszystkim wygoda i możliwość ustalenia indywidualnych warunków, bez odgórnej presji. Doskonale sprawdza się w wielu przypadkach, na przykład u osób, które nie przepadają za odgórnymi normami.

Zdjęcie: Pexels.com

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki