Zwiedzanie Trójmiasta z roweru

REKLAMA

Kultura jazdy na rowerze jest w Trójmieście bardzo rozpowszechniona. Czy wiesz, że sieć tras rowerowych w samym Gdańsku liczy obecnie ponad 716 km, a w tym roku przybędzie ich kolejne kilkadziesiąt? Trójmiasto słynie nie tylko z pięknych plaż, dostępu do Zatoki Gdańskiej i świeżego powietrza. Cechą charakterystyczną trójmiejskiego krajobrazu jest również rozbudowana sieć tras rowerowych. Z jednośladów chętnie korzystają nie tylko turyści, ale również mieszkańcy Trójmiasta.

Trójmiasto bez korków

Dwa kółka okazują się szczególnie użyteczne latem, kiedy z uwagi na sezon urlopowy w 3-mieście pojawia się więcej ludzi i… aut. Rower pozwala ominąć korki, a nierzadko dotrzeć do punktu docelowe szybciej niż przy pomocy innego środka transportu. Pozwala także w ciekawy i nietypowy sposób zwiedzić najpiękniejsze zakątki miasta. A tych, jak nietrudno zgadnąć, nie brakuje. Zwiedzanie Gdańska z roweru warto rozpocząć od Starówki. Pomnik Neptuna, Długi Targ, Motława — to jedne z najbardziej charakterystycznych i najpiękniejszych punktów miasta. Warto zobaczyć także Nowy Port i industrialne przestrzenie gdańskiej Stoczni. To właśnie one nadają miastu wyjątkowego charakteru, zmieniając jego oblicze.

Wycieczka brzegiem morza

Jedną z najchętniej wybieranych tras, zarówno przez mieszkańców, jak i turystów jest trasa nadmorska. Swe ogromne powodzenie zawdzięcza przede wszystkim bliskości morza i… doskonałej komunikacji z transportem miejskim. Morska bryza, wspaniałe widoki i świeży, rześki zapach lasu potęgują wrażenie relaksu i pozwalają naprawdę wypocząć. Przy trasie znajduje się punkty gastronomiczne, miejsca przeznaczone na odpoczynek i atrakcje turystyczne. Wycieczka trasą nadmorską będzie więc wspaniałym pomysłem na spędzenie wolnego dnia i naładowanie baterii przed kolejnym tygodniem pracy.

Na własną rękę lub z przewodnikiem

Alternatywą dla zwiedzania miasta na własną rękę, może być udział w zorganizowanej wycieczce z przewodnikiem, Takie wydarzenia, zwłaszcza w sezonie wiosenno — letnim odbywają się regularnie i z reguły są bezpłatne. Informacji na ich temat warto poszukać na lokalnych portalach internetowych.

źródło: https://www.veloking.pl/

Nie masz własnego roweru? Skorzystaj z wypożyczalni

Jeśli nie masz swojego roweru, może go zakupić lub… skorzystać z usług wypożyczalni, które za niewielką opłatą pożyczy jednoślad na godzinę dobę, a nawet kilka dni. Wypożyczalnie dysponują nie tylko tradycyjnymi rowerami miejskimi, ale także elektrycznymi. Zasilane silnikiem umożliwiają pokonywanie nawet bardzo dużych odległości zupełnie bez wysiłku.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki