11-12 maja w hali Fit Academy Amersfoort w Holandii odbyły się Puchar Europy Juniorów Młodszych U14 i U16 w Ju-jitsu oraz międzynarodowy turniej Dutch Open Juniorów U18 w Ju-jitsu organizowane przez Europejską Unię Ju-jitsu. Reprezentacje Polski w Amersfoort reprezentowało pięcioro zawodników Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno: Hanna Kałuża, Patryk Matusik, Paweł Kozakiewicz, Aleksander Olszówka oraz Aleksandra Masternak.

REKLAMA

Do walk na matach w Holandii naszych zawodników przygotowywali trenerzy Łukasz Proksa, Marek Tarabura oraz Bartosz Machna, którzy przez wiele tygodni prowadził szkolenie swoich podopiecznych do najważniejszej imprezy sportowej w tej grupie wiekowej w Europie. W dwudniowym turnieju, w którym startowało kilkuset zawodników, reprezentujących kilkanaście krajów starego kontynentu zawodnicy z Jaworzna wywalczyli złoty, srebrny oraz dwa brązowe medale. Pierwszy na podium w Pucharze Europy był startujący w grupie wiekowej U16 Patryk Matusik, który po bardzo dobrych walkach wywalczył srebrny medal w kat. -60kg. W młodszej grupie wiekowej U14 znakomicie spisali się Hanna Kałuża w kat. -52kg oraz Paweł Kozakiewicz w kat. -50kg, którzy wykazali wielkie serce do walki i eliminując kolejnych przeciwników dotarli do strefy medalowej zajmując znakomite trzecie lokaty. Zaledwie jednym punktem walkę o brąz przegrał Aleksander Olszówka w kat. -38kg, zajmując ostatecznie wysokie piąte miejsce. Do rywalizacji w międzynarodowym turnieju Dutch Open U18 w Ju-jitsu stanęła doświadczona Aleksandra Masternak. Nasza zawodniczka rywalizujący w kat. -48kg nie dała szans rywalką zdobywając złoty medal.

Trener Łukasz Proksa podkreśla, że znakomita postawa na macie i tak wysokie lokaty sportowców z Jaworzna to efekt ciężkiej pracy jaką zawodnicy i trenerzy włożyli w przygotowania do startu oraz wielki sukces całego Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno. Jesteśmy dumni ze wspaniałych wyników młodych sportowców z naszego miasta i życzymy zwycięstw w kolejnym międzynarodowym turnieju Silesian Open w Katowicach.


Start w zawodach odbył się w ramach zadania ”Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” wspieranego przez Urząd Miasta Jaworzna. Wszystkich chętnych do rozpoczęcia swojej przygody ze sztukami i sportami walki zapraszamy do wspólnych treningów Ju-jitsu i Judo, które odbywają się w halli sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie.

Szczegółowe informacje o treningach: Tel. 502 138 185, www.jujitsu.satori.jaw.pl, www.facebook.com/jujitsu.satori.jaw.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki