We Wspólnocie Betlejem odsłonięto pomnik pana Włodka

Pan Włodek zwany „panem Miotełką” ma swój pomnik. Mieszkał pan Włodek Mostowik kilka lat we Wspólnocie Betlejem. Miał tutaj swoje obowiązki, zamiatał ulicę przed domem Wspólnoty. Do wielkich bohaterów nie należał. Jego pomnik ma jednak swoją szczególną wymowę.

REKLAMA

Pomnik odsłonięto w sobotę 25 maja. O panu Włodku opowiadali jego współmieszkańcy ze Wspólnoty. Pomnik poświecił ks. biskup Grzegorz Kaszak. Ten niezwyczajny pomnik pięknie się wpisuje w kult Maryi Dziewicy od Bezradnych. 

Posługa i wsparcie jakie Kościół okazuje biednym, potrzebującym i odrzuconym jest istotą jego działania. Kościół nie pozostawia bez opieki nikogo, kto się do niego o pomoc zwraca.

Uroczystości odsłonięcia pomnika zbiegły się z 25-leciem święceń kapłańskich ks. Mirosława Toszy, który Wspólnotę pobudował i nad nią czuwa.

O biednych w Kościele pisał wymownie żyjący w IV w. n. e. św. Ambroży z Mediolanu: „w rzeczywistości nie każda bieda jest święta, a nie każde bogactwo to przestępstwo”. Pewnie pan Włodek świętym nie był, ale jego pomnik skłania do wiary w dobro.

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki