UKS Jedynka Jaworzno w I Lidze Śląskiej Siatkówki Mężczyzn

Siatkarze MDK UKS Jedynka Jaworzno awansowali do I Ligi Siatkówki Śląskiej. Do ostatniego meczu w sezonie siatkarze stanęli już jako zwycięzcy ligi. To wszystko za sprawą meczu wyjazdowego z LKS Olimpią Włodowice, w którym po wyrównanej walce zwyciężyli 3:2, tym samym plasując się na miejscu pierwszym. Niedzielny mecz na własnym boisku z drużyną z Zawiercia był ukoronowaniem sezonu.

REKLAMA

Przed pierwszym gwizdkiem drużyna otrzymała puchar z rąk Prezesa Śląskiego Związku Piłki Siatkowej – Marcina Weinera. Jaworznianie do meczu stanęli rządni kolejnej wygranej.

Tylko początkowo goście wiedli prym na boisku. Przy stanie 1:4 grający trener Lisowski ściął mocno piłkę na drugą stronę siatki, zdobywając cenny punkt dla Jedynki. Drużyna przełamała się i szybko odrobiła stratę, następnie przejęła prowadzenie. Skuteczna gra blokiem i niezła gra w ataku pozwoliły jaworznianom na utrzymanie przewagi punktowej już do końca seta. Gdy zawodnik z drużyny przeciwnej pomylił się przy serwie, piłkę setową mogli zagrywać gospodarze. Błąd w ustawieniu i jaworznianie wygrywają seta 25:20.

Chociaż otwarcie drugiego seta należało do siatkarzy z Zawiercia, to gospodarze szybko przejęli inicjatywę na boisku. Praktycznie od samego początku nie dawali szans na wygraną swoim gościom. Ten set również padł łupem podopiecznych trenera Jacka Maliszczaka.

Wydawać by się mogło, że kolejna odsłona będzie tylko formalnością. Trenerzy postawili jednak na rezerwę, postawili na ogranie się zespołu. Początkiem tej części spotkania zawodnicy Warty grali bez większych błędów i to oni prowadzili. MDK wyrównał do stanu 5:5 i od tego momentu pewniej poczynali sobie na boisku. Dramatyczna końcówka pokazała, że przyjezdni nie chcą tak szybko opuścić placu boju i doprowadzili do gry na przewagi. Ostatecznie tą partię wygrali i trzeba było rozegrać jeszcze jednego seta.

Ostatnia partia należała do gospodarzy. Doskonała gra blokiem Bąka wspieranego często przez Zygmunta dała im możliwość uzyskania sporej przewagi. Tomasiak popisał się kilkoma kiwkami, a gospodarze wiedzieli już, że tej partii nie oddadzą.

Popularność siatkówki w Jaworznie rośnie. Mamy przecież drużynę w pierwszej lidze. Zakusy na ligę ogólnopolską ma również UKS Jedynka. Póki co siatkarze z pierwszego miejsca awansowali do I Ligi Siatkówki Śląskiej. Należy przy okazji wspomnieć, że dwóch młodych zawodników mini siatkówki wyjeżdża na obóz szkoleniowy kadry narodowej. Rośnie więc zamiłowanie do tego sportu wśród młodych zawodników.

MDK UKS Jedynka Jaworzno – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1
(25:20, 25:19, 26:28, 25:20)

JG

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki