Ubezpieczenie zagraniczne – jak najlepiej dokonać zakupu?

REKLAMA

Podczas wyjazdów zagranicznych, należy pamiętać o wielu istotnych kwestiach. Każdy odpowiedzialny turysta, z pewnością nie zapomni o przygotowaniu odpowiedniego bagażu, zabraniu ze sobą stosownych dokumentów oraz, co jest nie mniej istotne – wykupieniu specjalnego ubezpieczenia. Okazuje się, że najłatwiej jest tego dokonać za pośrednictwem Internetu.

Osoby, które podczas podróży doświadczyły niemiłych sytuacji, związanych z jakimkolwiek wypadkiem lub problemami zdrowotnymi, doskonale wiedzą jak istotnym aspektem jest polisa turystyczna. Ubezpieczenie zagraniczne, pozwala już za kilka złotych dziennie, zapewnić nam optymalną ochronę na czas całego wyjazdu poza granice kraju.

Gdzie kupić ubezpieczenie?

Dzięki specjalnym porównywarkom internetowym, zakup ubezpieczenia turystycznego stał się niesamowicie uproszczony. Całość trwa zaledwie kilka minut i jest banalnie łatwa. Warto zatem przybliżyć nieco, jak wygląda proces zakupu ubezpieczenia, korzystając z tego narzędzia.

  1. Na samym początku, należy wprowadzić wszelkie, podstawowe dane, które dotyczą naszego wyjazdu. Jest to konkretnie kilka punktów:

– miejsce podróży (kontynent, kraj lub kraje – jeżeli wycieczka zakłada podróżowanie między granicami różnych państw),

– cele wyjazdu (wypoczynek i zwiedzanie, praca, uprawianie sportów ekstremalnych lub wysokiego ryzyka lub wyłącznie aktywności rekreacyjne),

– okres, w jakim ubezpieczenie powinno obowiązywać,

– miejsce pobytu, gdzie aktualnie znajdują się ubezpieczane osoby,

– liczba osób wyjeżdżających oraz ich wiek

– stan zdrowia (uwzględnienie wszelkich chorób, szczególnie tych uznawanych za przewlekłe)

  1. Kiedy dane zostały już wprowadzone, kolejno system wygeneruje dla nas kilkanaście propozycji polis turystycznych. Wszelkie kalkulatory ubezpieczeń wyjazdowych są tak skonstruowane, aby dla każdego użytkownika były możliwe najbardziej intuicyjne i proste w obsłudze. Chodzi bowiem o to, aby użytkownik mógł bezproblemowo porównać sumy i stawki dostępnych dla niego ubezpieczeń.
  2. Kiedy wybór zostanie już dokonany, za pośrednictwem systemu – użytkownik zostaje przekserowany do wyboru metody płatności. W momencie kiedy zostanie podany adres e-mail oraz po zaksięgowaniu wpłaty, polisa zostanie nam przekazana na skrzynkę mailową w elektronicznej formie, dosłownie po kilku sekundach.

Jest to na tyle proste i szybkie rozwiązanie, że może być wykonane chociażby podczas jazdy autobusem lub czekając w kolejce do lekarza. Co istotne, kalkulatory ubezpieczeń podróżnych, bardzo często posiadają świetnie dostosowane wersje swoich stron dla urządzeń mobilnych. W głównej mierze po to, aby klienci mogli bezproblemowo dokonać zakupu polisy, dosłownie wszędzie. Nawet w wypadku, kiedy osoba będzie już w drodze na lotnisko.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru ubezpieczenia?

Każdy, kto chociaż raz miał do czynienia z zakupem ubezpieczenia zagranicznego przyzna, że najważniejszą kwestią jest – gwarantowana suma kosztów leczenia. Kwota ta, powinna być decydującym aspektem, kiedy dokonujemy wyboru polisy. Co nie mniej ważne, musi ona być odpowiednio dopasowana do miejsca docelowego wyjazdu.

Na ogół, można pokusić się o stwierdzenie, że wyjeżdżając do krajów europejskich, zdecydowanie wystarczy, gdy suma gwarantowanych kosztów leczenia będzie wynosić około 30 000 euro. Kiedy jednak, wybieramy się poza Europę, lub do krajów, gdzie opieka medyczna jest dość droga, jak chociażby w Japonii lub w Kanadzie – wymagać to będzie zdecydowanie wyższej kwoty.

Opuszczając strefę Unii Europejskiej, należy zdecydować się na polisę na przynajmniej 60 000 euro, a udając się do krajów takich jak USA, Japonia czy Kanada, kwota ta powinna być przynajmniej dwukrotnie wyższa. Warto wiedzieć, że w Stanach Zjednoczonych, jedynie dzienny pobyt na oddziale intensywnej terapii, wiąże się z kosztami rzędu 10 000 euro. Wówczas, nie tyle sam brak ubezpieczenia, a nieposiadanie dostosowanej polisy, może być przyczyną bardzo dużych długów dla poszkodowanej osoby.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

2 KOMENTARZE

  1. Przed wyjazdem zawsze warto pamiętać o zakupie polisy turystycznej. Należy również zwrócić uwagę na to, aby dana oferta była dopasowana do indywidualnych potrzeb i do charakteru wyjazdu. Najlepiej porównać oferty kilku różnych ubezpieczycieli przy pomocy porównywarki takiej jak, np. Superpolisa, aby mieć pewność, że wybieramy najkorzystniejsza opcję.