Superbohaterowie z II LO

Czas spędzony w liceum, to bardzo ważne chwile dla każdego młodego człowieka, gdyż właśnie wtedy zapadają najważniejsze decyzje dotyczące dalszej drogi życia. Nie trzeba nikogo zapewniać, że najważniejszy jest poziom edukacji, jaki oferuje placówka i gwarancja zdanej matury. Jednak nie samą nauką młody człowiek żyje, co udowodniło II Liceum im. Czesława Miłosza podczas Dnia Otwartego dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjów połączonego z festynem dla swoich uczniów.

REKLAMA

W pozaziemskiej atmosferze, od hasłem superbohaterów Avengers, spotkali się obecni i przyszli uczniowie II LO w Jaworznie. Nietypowe zawody sportowe takie, jak przejście pięcioosobowych zespołów na drewnianych nartach do mety, bieg z przeszkodami ze „złotym jajkiem” na łyżeczce czy przeciąganie liny pozwoliły wyłonić zwycięzców i zwyciężonych. Jednak w tym dniu nikt nie miał powodów, by czuć się pokonanym.

W kolorowej kawiarence „nieziemsko” ozdobionej motywami superbohaterów wszyscy przybyli częstowali się słodkościami w rytmie kosmicznej muzyki. Przybyli goście poznali bazę dydaktyczną szkoły, w luźnej i przyjaznej atmosferze spotkali się z nauczycielami i uczniami Liceum, uczestniczyli w prezentacji dotyczącej proponowanych klas, uzyskali szczegółowe informacje na temat  kształcenia, trybu nauki oraz warunków rekrutacji.

Każdy uczestnik festynu został również zaproszony na kiełbaski z grilla, które serwowali nauczyciele II LO. Przyszli absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów otrzymali pakiety materiałów promocyjnych i mogli wraz z uczniami II LO uczestniczyć w pokazie tańca nowoczesnego w wykonaniu uczennicy Agaty Trzetrzelewskiej, zawodniczki Akademii Tańca Elite oraz mini-koncercie Weroniki Trzcińskiej. Punktem kulminacyjnym wydarzenia był niesamowity pokaz sztuk walki w wykonaniu zawodnika klubu Sparta Jaworzno Piotra Palucha ze swoim trenerem Tomaszem Martyką. Dodatkowo Klub Sparta Jaworzno ufundował karnet dla najlepszego sportowca II LO.

Impreza odbyła się przy współpracy ludzi życzliwych szkole. Prezes Stowarzyszenia Katolickiego, Marek Migas, użyczył ogromnego namiotu, dzięki któremu grillowanie przebiegło bez zakłóceń pomimo deszczowej aury. Piekarnia Luszowice Aleksandra Staszczyka dostarczyła doskonałej jakości pieczywa. Rada Rodziców II LO udzieliła wsparcia finansowego, a wszyscy nauczyciele z przyjemnością zaangażowali się w wydarzenie. Wiele roczników ze stuprocentową zdawalnością matury poszło już w świat. A w tym roku gościnne progi jaworznickiej „Dwójki” czekają na kolejny rocznik swoich superbohaterów.

AP

 

- REKLAMA - Zewnętrzne linki