Spotkania z klimatem

Nie ma czasu do stracenia, walka o ochronę klimatu to sprawa pilna. Właśnie dlatego Miejska Biblioteka Publiczna Filia Podłęże 1 w Jaworznie we współpracy z Fundacją Świadomi Klimatu rusza z projektem edukacyjnym pod nazwą „Spotkania z klimatem”.

REKLAMA

Celem projektu jest uświadomienie mieszkańcom naszego miasta, szczególnie młodzieży, jak ważne jest przeciwdziałanie zmianom klimatu.

Podczas spotkań, uczestnicy dowiedzą się od specjalistów z Akademii Viessmann, jakie zagrożenia wynikają ze zmian klimatycznych i jak można im przeciwdziałać globalnie i lokalnie. Eksperci wytłumaczą słuchaczom, co każdy z nas może zrobić, by zatroszczyć się o naszą planetę. A możemy zrobić niemało! Powinniśmy zacząć od sposobu myślenia i codziennych, drobnych nawyków. W tym pomogą właśnie „Spotkania z klimatem”.

Pierwsze „Spotkanie z klimatem” odbędzie się 3 czerwca 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Jaworznie przy ul. Armii Krajowej 5. Rozpocznie się o godzinie 11:30. Temat spotkania to „Niska emisja, wielki problem”.

Kolejne spotkania odbędą się po wakacjach, będziemy o nich informować na bieżąco.

Serdecznie zapraszamy!

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki