Stropodachy to nie tylko większa powierzchnia użytkowa w budynku, ale również dodatkowa przestrzeń do zaaranżowania. Płaskie dachy wzbogacone o roślinność czy też taras mogą stać się świetnym miejscem do odpoczynku, aktywności fizycznej oraz spotkań towarzyskich.

REKLAMA

Na wstępie warto zaznaczyć, że wkomponowanie roślinności w dach płaski pozwala na zwiększenie powierzchni biologicznie czynnej na działce budowlanej, co ma istotne znaczenie podczas projektowania budynków na niewielkich działkach. Pamiętajmy jednak, że w obiektach z dachem płaskim mogą pojawić się pomieszczenia o utrudnionym dostępie do naturalnego światła. Podążając więc za najnowszymi trendami architektonicznymi, producenci okien dachowych wprowadzili do oferty produkty dedykowane do dachów płaskich. Dzięki ich zastosowaniu wnętrza pod płaskim dachem wypełnią się ogromną ilością naturalnego światła, a sam dach nabierze niepowtarzalnego charakteru i zupełnie nowej funkcjonalności.

Konstrukcja okna DXW pozwala na zlicowanie go z poziomem posadzki dzięki czemu okno idealnie wkomponuje się w taras

Okno z nagrodą za design

W ofercie firmy FAKRO, która szczyci się 27-letnim doświadczeniem w produkcji okien dachowych, znajdziemy okna do dachów płaskich typu F. Poza świetnymi parametrami termoizolacyjnymi i akustycznymi wyróżniają się one nowoczesnym designem, nagrodzonym prestiżową nagrodą Red Dot Design Award. Okna te świetnie sprawdzą się na tarasach i dachach zielonych. Poza standardowymi rozmiarami mogą zostać wykonane w dowolnym rozmiarze w zakresie od 60 x 60 cm do 120 x 220 cm.

Okno to dachów płaskich typu F to wyjątkowy design doceniony prestiżową nagrodą Red Dot Design Award

Okno, po którym można chodzić

Innym oknem, o którym warto wspomnieć w aspekcie aranżacji tarasu, jest okno DXW, które idealnie doświetla wnętrza znajdujące się bezpośrednio pod tarasem, a dzięki specjalnej konstrukcji pozwala na swobodne poruszanie się po nim. Maksymalny rozmiar okna DXW to 120 x 120 cm i może ono przenieść obciążenie do 500 kg/m2.

Specjalna, wzmocniona konstrukcja okna do dachów płaskich DXW pozwala na swobodne poruszanie się po nim. Maksymalne obciążenie przenoszone przez okno to 500 kg/m2.

Uzupełnieniem oferty produktów do dachów płaskich są:

  • okna do dachów płaskich z kopułą typu C,
  • okna oddymiające (z kopułą i bez kopuły),
  • okna włazowe (z kopułą i bez kopuły),
  • świetliki rurowe,
  • wyłazy dachowe.
Okno do dachów płaskich typ C z kopułą z wytrzymałego poliwęglanu

Źródło i fot.: FAKRO

Cały asortyment i fachowe porady dotyczące okien do dachów płaskich otrzymacie w hurtowni budowlanej
LUBAR w Jaworznie.

Artykuł sponsorowany

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki