Rodzinna Noc w Muzeum 2019

Jak twierdzą dobrze poinformowani w jaworznickim Muzeum nawet nocą nic nie straszy. Mimo to, warto było muzeum odwiedzić 18 maja w Rodzinną Noc w Muzeum 2019. Tradycyjnie można było zwiedzić wszystkie wystawy stałe i czasowe. Impreza trwała od godz. 17.00 do 21.00. Jak zapowiedziano poznać można było miłych pracowników muzeum.

REKLAMA

Co sprowadza tej nocy do muzeum zwiedzających, skoro już wiemy, że oko w oko ze strasznymi duchami się tutaj nie spotkają.

Część warsztatowa imprezy odbywała się na skwerze przy muzeum. Można było wykonać kartkę metodą scrapbookingu, zrobić chwosta, utkać prostą makatkę i wykonać ceramiczny instrument. Znaleźli się też chętni na plener malarski. Można było poznać tajemnice modelarstwa kartonowego, które jak się okazało, mimo pozorów do najłatwiejszych nie należy. Na wystawie plenerowej dotyczącej haftu artystycznego prezentowano gorsety. 

Rodzinna Noc w Muzeum okazała się wyśmienitym pomysłem na sobotnie popołudnie i wieczór. To naprawdę coś ciekawszego niż szwendanie się po sklepach.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki