Nagrywają słuchowiska dla maluchów. Dostępne za darmo

Bajki animowane, choć niektórym nie sposób odmówić morału i ładnej grafiki, wyręczają wyobraźnię maluchów. Zbyt długie oglądanie nie jest też dobre dla kształtującego się umysłu dziecka. Rodzice coraz częściej szukają więc alternatyw. Właśnie taką proponuje kanał Bajkowa Zatoka w serwisie youtube. Wśród jego twórców jest aktor z Jaworzna. 

– Mamy grupę aktorów, przyjaciół, jednego muzyka, dwie graficzki, które tworzą nam ilustracje, nagrywamy bajkę – głównie znanych twórców, jak bracia Grimm, Konopnicka, – a potem to całkowicie za darmo udostępniamy w internecie – opowiada Michał Kirker, Bajkowa Zatoka. 

REKLAMA

Twórcy słuchowisk to grupa przyjaciół, którzy poświęcają wolny czas, by dać coś od siebie najmniejszym odbiorcom literatury. Ich zdaniem, słuchowiska mają wiele zalet.

– Słuchowisko pobudza wyobraźnię, dziecko nie ma gotowego obrazu. Można porównać to do książki, małe dzieci nie potrafią czytać, a to jest dla nich swego rodzaju audiobook – komentuje Mateusz Ciszewski, Bajkowa Zatoka.

Utwory pojawiają się regularnie w każdą niedzielę.  Na kanale, link TUTAJ, pojawia się zarówno klasyka gatunku jak i nieco bardziej niszowe lektury. W planach zespołu jest też tworzenie własnych bajek od podstaw.

 

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki