Poczta to jeden z najważniejszych urzędów w mieście. Jej historia sięga czasów królów, których korespondencję przewozili posłańcy zwani komornikami. Dzisiaj w dobie internetu dalej nikt nie wyobraża sobie funkcjonowania bez poczty. Bo jak wysłać paczkę na święta rodzinie znad morza? Wirtualnie?

REKLAMA

Budynek poczty mieszczący się przy ul. Pocztowej to jeden z największych oddziałów w naszym mieście. Na starej fotografii bardzo łatwo można wyłapać małe zmiany dotyczące szyldu poczty. Kiedyś były one granatowe, dzisiaj zastąpiono je czerwoną wersją. Drobne zmiany wprowadzono również w złotej trąbce pocztowej. Z bogatej i pięknie zdobionej została przekształcona w bardziej uproszczoną, nowoczesną wersję. Na elewacji budynku można dostrzec również dwa banery reklamujące Pocztylion, czyli Otwarty Fundusz Emerytalny. Co zaskakujące niezmienne do dziś pozostają uwielbiane przez dzieci czerwone skrzynki pocztowe.

Porównując zdjęcia, można również zauważyć elementy, które zniknęły z miejskiego krajobrazu jak np. żółte budki telefoniczne. Kiedyś ratowały życie w trudnych sytuacjach, dzisiaj niepotrzebne nikomu prawdopodobnie piętrzą się na złomowisku.

Zdjęcia pokazują również zmiany, jakie zaszły w budynku. Szary i nieciekawy gmach z drewnianymi oknami i drzwiami zastąpił całkowicie odnowiony budynek z żółtą elewacją. Zlikwidowano również znajdujące się po lewej stronie drzwi, a w ich miejscu wybudowano kładkę, która znacznie ułatwiła poruszanie się osobom niepełnosprawnym oraz matką z wózkami dziecięcymi.

Na starej fotografii widać również kawałek głównej drogi, która kiedyś przebiegała przez ul. Pocztową.

NU

Pozostałe artykuły:

- REKLAMA - Zewnętrzne linki

2 KOMENTARZE

  1. “nikt nie wyobraża sobie funkcjonowania bez pocztu.”
    Moim zdaniem najlepsze są sztandarowe.
    “Budynek poczty mieszczący się przy ul. Pocztowej to jeden z największych oddziałów w naszym mieście.”
    Według mnie jest to Poczta Główna największa w mieście ale Redakcja może mieć inne zdanie.

  2. Więcej jest takich kwiatków: “…niepełnosprawnym oraz matką z wózkami” Teraz się pisze madką; “Bo jak wysłać paczkę na święta rodzinie znad morza?” No jak, bez poczty nie ma szans; “…odnowiony budynek z żółtą elewacją” Jaką? Zapytajcie przypadkowej kobiety na Pocztowej jaki to kolor to wam powie.