Od kilku lat Muzeum Miasta Jaworzna stanowi centrum imprez kulturalnych. Oprócz stałych oraz czasowych wystaw, w ubiegłym roku podczas 120-lecia energetyki na jego ścianach został wyświetlony spektakularny pokaz mappingowy, który całkowicie odmienił fasadę budynku.

REKLAMA

Kompleksową modernizację budynku muzeum przeprowadzono w ramach projektu „Rynek Od.Nowa”. Podczas modernizacji nie tylko wyremontowano elewację, ale również dobudowano salę wystawową z antresolą (od strony biblioteki).

Stare zdjęcie pokazuje fasadę budynku jeszcze przed jego remontem. Drewniane okna, kraty oraz stojący obok rzadko spotykany już na drogach polonez, wzbudzają wiele wspomnień. Na starym zdjęciu można również dostrzec fragment głównej drogi, która wcześniej przebiegała przez rynek.

Powrót do przeszłości to cykl, który podobnie jak #10YearChallenge ma na celu zestawienie ze sobą dwóch zdjęć tego samego obiektu z różnych lat. Wprowadzenie nowego tytułu wynika z braku posiadania dokładnych informacji, z którego roku pochodzi stare zdjęcie.

NU

Pozostałe artykuły:

- REKLAMA - Zewnętrzne linki