Powiększenie i modelowanie ust kwasem hialuronowym. Co warto wiedzieć?

Portrait of a beautiful brunette on white background
REKLAMA

Pełne usta to marzenie wielu kobiet. Dzisiaj można je spełnić – wystarczy zabieg powiększania i modelowania ust w gabinecie medycyny estetycznej!

Nie każda kobieta ma usta o pożądanym przez siebie kształcie czy objętości. Mogą być wąskie, asymetryczne, z opadającymi kącikami, co jest wynikiem genów. Można poprawiać je z użyciem kosmetyków kolorowych, ale to tylko efekt tymczasowy. Alternatywne rozwiązanie ma medycyna estetyczna – to profesjonalne powiększanie i modelowanie ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Na czym dokładnie polega tego rodzaju zabieg? Jakie efekty można dzięki niemu uzyskać? Jak dokładnie przebiega? W końcu, gdzie można go wykonać i ile trzeba będzie za niego zapłacić?

Na czym polega zabieg powiększania i modelowania ust?

Powiększanie i modelowanie ust to zabieg medycyny estetycznej, którego głównym celem jest nadanie ustom atrakcyjnego wyglądu, zgodnie z oczekiwaniami pacjentki, która bierze w nim udział.

Aktualnie zabieg ten cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem – pozwala na uzyskanie szybkiego i trwałego rezultatu, który nie jest możliwy do osiągnięcia z innymi procedurami. Dodatkowo, cechuje go także wysoki poziom bezpieczeństwa – niska inwazyjność, a także małe ryzyko skutków ubocznych.

Efekty zabiegu:

 • powiększenie i uwydatnienie ust

 • likwidacja asymetrii ust

 • wyraźniejszy kontur ust

 • uniesienie opadających kącików

 • zmniejszenie zmarszczek wokół ust

 • nawilżenie ust

Zabieg ten wykonuje lekarz medycyny estetycznej – wykwalifikowany specjalista, który zadba o prawidłowy przebieg całej procedury, a tym samym o jej najlepsze efekty wedle życzenia pacjentki.

Kwas hialuronowy – naturalny sposób na piękne usta

Sekretem zabiegu powiększania i modelowania ust jest kwas hialuronowy – to substancja bardzo często używana w gabinetach medycyny estetycznej.

Kwas hialuronowy jest naturalnym związkiem, który występuje także w skórze człowieka, dlatego też jest bardzo dobrze tolerowany. Jego głównym celem jest utrzymywanie właściwego poziomu nawilżenia oraz napięcia skóry, dlatego odpowiada on również za jej młody wygląd.

Do zabiegu stosuje się specjalny kwas hialuronowy – odpowiednio oczyszczony i sterylny. W zależności od jego ilości oraz miejsca podania można uzyskać odpowiedni efekt – bardziej pełne, symetryczne usta.

Powiększanie i modelowanie ust – krok po kroku

Wizyta rozpoczyna się od konsultacji, podczas której lekarz medycyny estetycznej zapoznaje się z oczekiwaniami pacjentki oraz przeprowadza z nią wywiad, który ma na celu określenie ewentualnych przeciwwskazań.

Po kwalifikacji do zabiegu usta są poddawane znieczuleniu – jest ono konieczne, ponieważ jest to bardzo wrażliwy rejon. Stosuje się najczęściej znieczulenia używane także w gabinetach stomatologicznych, które skutecznie niwelują ból.

Następnie lekarz przystępuje do podania kwasu hialuronowego w usta. Wykonuje się wtedy mikroiniekcje, czyli stosuje się strzykawki z bardzo cienkimi igłami. Specjalista wstrzykuje odpowiednią ilość kwasu hialuronowego w różne punkty, aby uzyskać efekt pożądany przez pacjentkę.

Cały czas trwania zabiegu to około 30 minut.

Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się dolegliwości takie jak zaczerwienienie, obrzęk, miejscowy ból, nadwrażliwość czy zasinienia. Ustępują one jednak całkowicie w ciągu 1-3 dni.

Ust nie należy ugniatać ani masować bezpośrednio po zabiegu, ponieważ może to spowodować przemieszczenie się preparatu. Należy pamiętać o tym, aby po zabiegu powiększania ust oraz ich modelowania nie korzystać także z sauny i solarium oraz unikać wysokich temperatur.

Efekt zabiegu utrzymuje się od około 6 do 12 miesięcy w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjentki. Po tym czasie zabieg można powtórzyć, jeśli pacjentka pragnie osiągnąć taki sam efekt.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • ciąża i okres karmienia piersią

 • aktywne infekcje i uszkodzenia skóry w rejonie ust, w tym opryszczka

 • choroby układu immunologicznego

 • niewyrównana cukrzyca

 • choroby nowotworowe

 • zaburzenia krzepliwości krwi

 • epilepsja

Gdzie na Śląsku wykonać zabieg powiększania i modelowania ust?

Najlepiej powiększanie i modelowanie ust wykonać w renomowanym gabinecie medycyny estetycznej, w którym można otrzymać pomoc specjalisty. Tylko wykwalifikowany lekarz medycyny estetycznej może wykonać ten zabieg prawidłowo, a tym samym z najlepszym efektem dla pacjentki i bez ryzyka skutków ubocznych.

Za zabieg powiększania ust oraz modelowania ust zapłacimy od około 800 do 1500 złotych w zależności od wybranego gabinetu, zastosowanego preparatu oraz jego ilości.

Niestety, wiele kobiet w poszukiwaniu oszczędności wykonuje zabieg poza gabinetem, u osób, które nie mają odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Wtedy może on skończyć się tragicznie – może doprowadzić do rozwoju poważnych infekcji, a także deformacji twarzy.

Do skorzystania z zabiegu zaprasza Klinika Magnuccy z Katowic, która od lat specjalizuje się w prowadzeniu usług w dziedzinie medycyny estetycznej w tym w zabiegach powiększania i modelowania ust. Zapraszamy! 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki