Odżywki do rzęs – jak działają i czy warto?

REKLAMA

Gęste, długie a przede wszystkim zdrowe rzęsy to marzenie każdej kobiety. Pięknie podkreślona oprawa oka dodaje tajemniczości i powabu.

Niestety w dzisiejszych czasach nieregularny tryb życia i zła dieta przyczyniają się do utraty rzęs, które stają się cienkie i osłabione. Niedobory witamin i mikroelementów sprawiają, że wygląd rzęs staje się co raz gorszy.

Na rynku dostępne są specjalistyczne odżywki przeznaczone do regeneracji rzęs. Czym kierować się podczas wyboru? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? W końcu, co powinna zawierać najlepsza odżywka do rzęs?

Odżywka do rzęs – czym jest, wszystko co musisz wiedzieć.

Serum do rzęs jest specjalistycznym kosmetykiem, którego głównym zadaniem jest wzmocnienie i odżywienie cebulek rzęs. Preparat, dzięki zawartości dużej ilości składników aktywnych pomaga w odbudowie struktury rzęs, które są w aktywnej fazie wzrostu a także wspomaga i znacząco przyspiesza porost nowych.

W drogeriach oraz dobrych sklepach internetowych możemy dostać jedną z najczęściej wybieranych odżywek przez kobiety – EleverLash. Najlepsze rezultaty widoczne są już po kilku tygodniach regularnej aplikacji. Najważniejsza jest tutaj konsekwencja i regularność stosowania. Tylko w ten sposób możliwe jest uzyskanie satysfakcjonujących efektów.

Odżywka do rzęs – jak działa, właściwości.

Pierwszy produkt to Regenerum do rzęs z wygodnym eyelinerem, które nakłada się na linię rzęs. Głównym składnikiem aktywnym są tutaj lipooligopeptydy, które mają za zadanie pobudzenie cebulek rzęsowym. Przekłada się to do znacznego i zauważalnego wzrostu rzęs, a także pogrubienia ich struktury i zagęszczenia włosków. Uzupełniająco działa również ekstrakt ze świetlika, który znany jest ze swoich właściwości łagodzących zmęczenie oczu i powiek.

Drugi produkt stanowiący komplet z pierwszym to Regenerum do rzęs zaopatrzone w szczoteczkę. Odżywka do rzęs skierowana jest do stosowania na całej długości włosków, dokładnie tak w jaki sposób nakłada się każdego dnia maskarę do rzęs. Głównym składnikiem tego preparatu jest matrykina wzbogacona witaminą B5. Połączenie tych dwóch składników daje gwarancję wydłużenia rzęs a także wspomaga walkę z ich wypadaniem. Substancje pomocnicze zawarte w serum do rzęs skutecznie wnikają w głąb włoska, zwiększając jego nawilżenie a także wpływają na zwiększenie elastyczności. Dzięki temu rzęsy stają się bardziej odporne na wszelkie możliwe uszkodzenia mechaniczne.

Wzmocnienie rzęs od wewnątrz i zewnątrz jest niezwykle istotne i realnie wspomaga walkę z problemem wypadania włosków. Odpowiednio dobrana odżywka do rzęs sprawi, że rzęsy będą znacznie mocniejsze, dłuższe i odżywione.

Jak prawidłowo stosować serum Regenerum do rzęs?

Krok 1.

  • Przed zastosowaniem odżywki do rzęs należy dokładnie zmyć makijaż.

Krok 2.

  • Najpierw należy zaaplikować serum do rzęs z eyelinerem. Za pomocą aplikatora nanieść preparat na całej lini rzęs u ich nasady.

Krok 3.

  • Kolejnym etapem jest zastosowanie serum do rzęs ze szczoteczką. Za pomocą aplikatora nanieść preparat na długości rzęs. W podobny sposób jak nakłada się tusz do rzęs.

Regenerum do rzęs należy stosować systematycznie, każdego wieczoru najlepiej przed pójściem spać. Preparat aplikować tak długo aż do uzyskania satysfakcjonujących rezultatów. Następnie dla podtrzymania efektu aplikować serum raz, dwa razy w tygodniu.

Co zawiera dobra odżywka do rzęs? Skład Regenerum do rzęs.

  • Odżywka do rzęs z eyelinerem zawiera głównie lipooligopeptydy, które mają właściwości odżywiające. Pobudzają stymulację cebulki, przez co zauważalnie przyspieszają wzrost rzęs. Poprawiają zagęszczenie włosków i pozytywnie wpływają na pogrubienie struktury na całej długości rzęsy. Składnikiem dodatkowym jest ekstrakt ze świetlika, który wykazuje działanie kojące i łagodzące na niezwykle delikatną i wrażliwą skórę wokół oka i samych powiek.
  • Odżywka do rzęs ze szczoteczką zawiera głównie matrykinę z prowitaminą B5, która w istotny sposób przyczynia się do wydłużenia czasu wzrostu rzęsy a tym samym jej długości. Oprócz tego preparat zawiera w swoim składzie czysty żel aloesowy, witaminę E a także olejek rycynowy. Synergiczne działanie składników pomocniczych odżywia cebulką rzęsy i włosek na całej długości. Substancje aktywne wnikają w głąb struktury rzęsy nawilżając ją i uelastyczniając od wewnątrz. Dodatkowym atutem regularnego stosowania serum do rzęs jest ich naturalne przyciemnienie.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki