Mobilny serwis – czym jest i kiedy warto korzystać z jego usług

Portrait of young man calling technical car service
REKLAMA

Mobilne warsztaty samochodowe szturmem wkradły się na rynek i nic nie wskazuje na to, że szybko mają z niego zniknąć. Z roku na rok ich przybywa, a także powiększa się grono ich zwolenników. Czym są i kiedy warto skorzystać z ich usług? Podpowiadamy.

 

To uczucie, kiedy jesteśmy pośrodku niczego, a nasz samochód odmawia nam posłuszeństwa. Wokół szczere pole, a od najbliższej stacji benzynowej tudzież mechanika dzieli nas sporo kilometrów. Inna sytuacja. Jesteśmy w domu czy też w pracy i po prostu nie mamy możliwości zawiezienia auta do warsztatu. Na wszystko jest rozwiązanie. Nazywa się ono mobilny serwis.

Mobilny serwis samochodowy – czym właściwie jest

Mobilny serwis to nic innego, jak warsztat samochodowy, którego mechanicy przyjeżdżają we wskazane przez kierowcę miejsce. W ofercie mają komputerową diagnostykę pojazdów i różnego rodzaju naprawy mechaniczne oraz elektryczne. W praktyce ich działania wiele się więc nie różnią od tych standardowo wykonywanych w warsztatach stacjonarnych. Znaczącą różnicą jest to, że nie musimy przywozić do nich naszego auta. To mechanicy przyjadą do nas.

Największe zalety mobilnych warsztatów samochodowych

Czas to pieniądz – dosłownie i w przenośni. Korzystanie z mobilnych serwisów pozwala na jego znaczne zaoszczędzenie. Aby odstawić auto do serwisu nie trzeba nawet wychodzić z domu. Mechanik lub elektryk samochodowy przyjedzie we wskazane przez nas miejsce, a my możemy zająć się swoimi sprawami. Dodatkową zaletą jest uniknięcie holowania, gdy samochód nie chce odpalić. Jak to w życiu bywa, wszystkich sytuacji nie da się jednak przewidzieć. Czasem naprawa jest na tyle poważna, że wymaga transportu auta do warsztatu stacjonarnego. Większość mobilnych warsztatów ma jednak w swoim wyposażeniu lawety.

Jaki jest zakres usług mobilnego warsztatu? Oferta poszczególnych serwisów jest bardzo różnorodna. W związku z tym mechanik jest w stanie naprawić nawet skomplikowaną awarię. Ponadto w ofercie większości jest diagnostyka komputerowa, holowanie aut powypadkowych czy też pomoc przy wypompowaniu źle zatankowanego paliwa. Większość mobilnych serwisów oferuje także usługi typu door to door. W praktyce oznacza to, że jeśli nie chcemy, aby naprawa auta odbywała się np. pod domem, na parkingu pod naszą pracą czy gdzieś przy szczerym polu, mechanicy zabierają samochód i po naprawie dostarczają go we wskazane przez nas miejsce.

Mobilne serwisy to alternatywa dla osób, które cenią sobie wygodę, oszczędność czasu i minimalizację załatwiania spraw, które często pojawiają się na drodze do naprawy auta.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki