W niedzielę 12 maja na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbył się pierwszy Międzynarodowy mityng juniorów w lekkiej atletyce. Zawody te były próbą generalną dla obiektu przed zbliżającymi się Memoriałami: Kamili Skolimowskiej i Janusza Kusocińskiego.

REKLAMA

W bardzo trudnych warunkach pogodowych (zimno i deszcz) wystartowało blisko 300 juniorów i juniorek oraz kilkudziesięciu seniorów (poza konkursem) w biegach, skokach i rzutach. W zawodach tych MCKiS Jaworzno reprezentowało trzech miotaczy i troje biegaczy.

Znakomicie wystartował w juniorach młodszych Dominik Kosiór, który w rzucie dyskiem zdobył srebrny medal z rekordem życiowym i w pchnięciu kulą brązowy, poprawiając rekord życiowy o ponad metr. W dysku juniorów młodszych piąte miejsce z rekordem życiowym zajął Igor Kastelik.

W juniorach w rzucie dyskiem brązowy medal zdobył Patryk Górski, który był również czwarty w pchnięciu kulą.

Niewiele zabrakło do awansu do finału w biegu na 100 m juniorek Karolinie Rysak, która dzielnie walczyła do ostatniego metra.

Nasi seniorzy: Paulina Gaj w biegu na 1500 m i Piotr Kuzak w biegu na 100 m potraktowali start treningowo, gdyż dla nich najważniejszy start dopiero za dwa tygodnie, czyli mistrzostwa Śląska i eliminacje do MP.

Nagrody dla najlepszych wręczał wiceminister sportu Jan Widera oraz prezes ŚlZLA Jacek Markowski.

Wszystkich chętnych zapraszamy na zajęcia sekcji LA.

J. Bednarczyk

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki