Jaworznicki oddział PZERiI świętował Międzynarodowy Dzień Inwalidów

Jak co roku jaworznicki oddział Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów świętował Międzynarodowy Dzień Inwalidów. Członkowie Związku i zaproszeni goście zgromadzili się na tę okoliczność 23 maja w sali na Piłsudskim. Jaworznicki oddział Związku powstał z początkiem lat 60-tych. Współcześnie liczy ponad 1500 członków.

REKLAMA

Związek wspiera w wielu dziedzinach swoich członków. Ważne jest to, że ich aktywizuje i zachęca do wielu wspólnych działań. Jaworzniccy członkowie Związku to osoby dynamiczne, ciekawe świata i bywałe. Związek wychodzi naprzeciw ich autentycznej chęci poznawania i podróżowania.

Emeryci, renciści i inwalidzi nie są w trudnych chwilach pozostawiani sami sobie. Mogą liczyć na pomoc wielu instytucji i stowarzyszeń.

Wspólne działania członków Związku dają im niekłamaną radość, zachęcają do opuszczania domowych pieleszy. Nuda im nie grozi.

Witając uczestników spotkania Aleksandra Bąk, przewodnicząca jaworznickiego oddziału PZERiI,mówiła, że „jesień życia też jest piękna” a dzięki działaniom Związku wszystkich jego członków o tym przekonywać nie trzeba, ich życie nabiera barw.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki