W niedzielę, 26 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Nasze miasto należy do okręgu numer 11, w którym zarejestrowano siedem komitetów wyborczych. Na listach dwóch z nich można znaleźć nazwiska jaworznian.

Jak zagłosować

REKLAMA

Wybory urna głosowanie 2015Do urny będzie mogła pójść każda pełnoletnia osoba, a lokale wyborcze będą czynne od 7:00 do 21:00. Należy pamiętać, że głos można oddać tylko na jedną listę kandydatów. By zagłosować, należy postawić na karcie do głosowania znak “X” w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego z kandydatów. Jeśli postawimy ich więcej, głos będzie nieważny.

Jaworznianie na listach

W naszym okręgu możemy głosować na jeden z siedmiu komitetów. Należą do nich:  Konfederacja Kukiz, Braun, Liroy i Narodowcy; Wiosna Roberta Biedronia; Koalicja Europejska; Prawo i Sprawiedliwość; Lewica Razem; Kukiz’15; Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski.

W sumie o mandat europosła będzie się ubiegało 70 kandydatów, pośród nich znajduje się dwoje jaworznian. Z KWW Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy startuje Agnieszka Białek, trener biznesu. Można znaleźć ją na liście nr 1, na pozycji 7. Z KWW Kukiz’15 o mandat ubiega się natomiast Artur Wilk, inżynier elektroenergetyk. Jego nazwisko widnieje na liście nr 6, na pozycji 8.

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki