Nie tak dawno z niepokojem przyjrzeliśmy się płycie jaworznickiego Rynku. Choć oddano go do użytku zaledwie kilka lat temu, już teraz rozpadają się wapienie, które wykorzystano do jego budowy. Ale to nie jedyne miejsce, w którym użyte materiały budzą zastrzeżenia. Z problemem, jakim jest stan parkingów przy ul. Farnej, zwrócił się do nas jeden z czytelników.

REKLAMA

Parkingi przy Farnej powstały kilka lat temu i zdaje się, że nie nie najlepiej wytrzymują próbę czasu.

– Z całym szacunkiem dla projektantów i pomysłodawców wyboru takiego a nie innego materiału użytego przy tej inwestycji, ale kostki granitowe choć ładnie wyglądają to niestety nie sprawdzają się w starciu z samochodami, a w zasadzie walkę z nimi przegrywa spoiwo owych kostek – pisze czytelnik. 

Jak zauważył sam mieszkaniec, ten przypadek nie jest odosobniony. Jako przykłady podaje rondo przy Galenie, rondo na Młynarskiej czy okolice ul. Mickiewicza, gdzie w obrębie kanału kostka została zastąpiona odrobiną asfaltu. Jak mówi, wykruszanie się spoiwa może stwarzać zagrożenie na drodze.

– (…) PODOBNĄ SYTUACJĘ SWEGO CZASU MIELIŚMY POD URZĘDEM MIEJSKIM, GDZIE GODNIE POŻAŁOWANIA TŁUMACZONO, ŻE PONOWNY REMONT CAŁEGO PARKINGU TO WYNIK BRAKU UMIEJĘTNOŚCI KIEROWCÓW W PROWADZENIU POJAZDÓW. RÓWNIEŻ NA KILKU RONDACH, GDZIE ZASTOSOWANO KOSTKĘ GRANITOWĄ, BARDZO SZYBKO WYKRUSZAŁO SIĘ TAM SPOIWO PRZEZ CO KOSTKA POCZĄTKOWO ROBIŁA SIĘ LUŹNA, POTEM WYPADAŁA NA DROGĘ STWARZAJĄC ZAGROŻENIE, BY NA KOŃCU ZNALEŹĆ SIĘ GDZIEŚ NA POBOCZU DROGI – ZAUWAŻA CZYTELNIK. 

Raz, a porządnie – myślę, że taka maksyma powinna przyświecać tym, którzy tworzą rozwiązania infrastrukturalne w naszym mieście – trafnie puentuje w liście do redakcji czytelnik naszego portalu.

Rynek się sypie

- REKLAMA - Zewnętrzne linki