Ekrany diodowe LED zastępują jasne projektory i ściany bezszwowe

REKLAMA

Technologia zmienia się z każdym rokiem, a ekrany diodowe LED zastępują powoli projektory, ściany bezszwowe i inne rozwiązania. Coraz częściej służą podczas konferencji oraz eventów i spisują się w tej roli świetnie.

Technologia zmienia się z każdym rokiem, a ekrany diodowe LED zastępują powoli projektory, ściany bezszwowe i inne rozwiązania. Coraz częściej służą podczas konferencji oraz eventów i spisują się w tej roli świetnie. Poprawiająca się rozdzielczość pozwala ustawiać je nawet na kilka metrów od widowni.

Czym są ekrany diodowe LED?

Ekrany LED są to wysokiej jakość ekrany odznaczające się dużą rozdzielczością oraz wysoką jasnością, która pozwala oglądanie treści nawet w jasnym słońcu. Budowa modułowa ekranów LED pozwala dostosować ich wielkość do rozmiarów pomieszczenia, ilości miejsca oraz charakteru eventu. Dzięki temu wielkość ekranów jest nieograniczona. Dodatkowym atutem jest fakt, że można dopasować nie tylko wielkość ekranu, ale przede wszystkim proporcje wymiarów. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza podczas wyświetlania treści, dla których nietypowe proporcje ekranu mają ogromne znaczenie. Przykładowy moduł LED może mieć wielkość 50 × 50 cm, co pozwala na zestawienie większej ilości modułów w różnych konfiguracjach. Właśnie w ten sposób można uzyskać ekrany LED o dowolnej wielkości i odpowiednich proporcjach.

Rodzaje ekranów LED

Najpopularniejsze ekrany LED stosowane podczas eventów, konferencji itp. to ekrany P2 i P3.
Ekran P3 jest przeznaczony do budowy dużych i średnich ekranów, które wykorzystywane są w większych pomieszczeniach. Użycie takiego ekranu zazwyczaj idzie w parze z większą ilością osób oglądających prezentację. Jest to obecnie najczęściej wykorzystywany ekran na rynku.
Ekran P2 sprawdza się jako mniejsze ekrany. Mają one wysoką rozdzielczość, która jest bardzo ważna w przypadku oglądania treści z bliska na ekranie. W związku z tym zastosowanie tego typu modułów do budowy mniejszych ekranów będzie strzałem w dziesiątkę.

Dlaczego warto wybrać ekrany LED?

Zastosowanie oraz zalety ekranów LED warto rozpatrywać pod kątem innych rozwiązań. Warto zaznaczyć, że w porównaniu do ekranów bezszwowych, obraz prezentowany na ekranach, nie jest oddzielony ramką występującą pomiędzy monitorami. Dzięki temu wyświetlany obraz jest jednolity oraz spójny i nie ma ryzyka, że ważne informacje zostaną odseparowane przez ramkę. Co więcej, ekrany LED mają tę zaletę, że można je stosować nawet w nasłonecznionym i jasnym miejscu. Ich bezszwowe odpowiedniki odbijają światło, co może powodować, że treści nie będą widoczne dla niektórych widzów lub będą niewyraźne. W przypadku ekranów LED odbicie nie występuje, gdyż są one zbudowane z tysięcy diod świecących jasnym światłem i nie jest jednolitą powierzchnią.

Podsumowując, ekrany diodowe LED dostępne obecnie na rynku są znacznie lepszym rozwiązaniem, które daje szerokie możliwości w przypadku organizacji imprez, eventów, konferencji i wykładów. Przede wszystkim pozwalają na czytelną i efektowną prezentację treści, które są kluczowe. Stopniowo wypierają one inne rozwiązania dzięki swoim licznym zaletom. Elastyczność oraz możliwość dopasowania się do oczekiwań klienta, czynią ekrany LED rozwiązaniem praktycznym i perfekcyjnym.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki