REKLAMA

Historia naszej pacjentki Magdy pokazuje, że wszystko zaczyna się w głowie, że wszystko zależy tylko od nas. Jej sukces to dowód na to, że racjonalne żywienie zawsze wygrywa. Drogi na skróty nie istnieją, diety cud, suplementy odchudzające, głodówki- to po prostu nie działa, lub działa krótkoterminowo. Po prostu trzeba mieć jasny plan, profesjonalną opiekę i cel a wszystko można osiągnąć. Wszystkim pacjentom życzę wytrwałości w działaniu i zapraszam do przeczytania historii Magdy.

Pozdrawiam, dr n. o zdr. Patrycja Kłósek, dietetyk kliniczny, psychodietetyk.

Czym jest dla Ciebie Magdo zrzucenie 20 kilogramów?

Zrzucenie 20 kilogramów jest dla mnie przede wszystkim wygraną z własnymi słabościami. Dla wielu osób może wydawać się to dziwne, że po tak dużej redukcji wagi głównie nie cieszę się z nowego wyglądu, ale pomimo tego, że mam na swoim koncie wiele sukcesów zawodowych, między innymi studia za granicą i karierę o jakiej zawsze marzyłam to zredukowanie wagi wydawało mi się zawsze niemożliwe. „Ja chudsza” to było moje osobiste Kilimandżaro. Wyprawa na którą odważą się nieliczni z nas, a sukcesem zdobycia tej góry może pochwalić się niewiele osób. Wierzę jednak, że wszystko w życiu dzieję się po coś i w odpowiednim dla nas czasie. Tak też zaczęła się moja przygoda z odchudzaniem i zdrowym odżywianiem.

Swoją inspirację do rozpoczęcia tej podróży zawdzięczam trzem pięknym i silnym kobietą: mojej siostrze, doktor Patrycji Kłósek (z Palety Diet) i koleżance z pracy, która schudła ponad 40kg. To dzięki nim zrozumiałam, że jestem w stanie ustalić, a co więcej, osiągnąć zamierzony cel! Te trzy cudowne kobiety miały rację, dwanaście miesięcy później, lżejsza o 20 kilogramów z radością i sentymentem spoglądam na swoją podróż po lepszą i silniejszą siebie.

Czasami nadal nie dowierzam, że tak szybko udało mi się spełnić moje marzenie. Z przyzwyczajenia zdarza mi się sięgnąć po większy rozmiar ubrania kiedy jestem na zakupach. Jak sama się przekonałam, odchudzanie zaczyna się w głowie, a to co ląduję na naszym talerzu jest odzwierciedleniem tego co siedzi w naszej głowie.

Oczywiście, uwielbiam swój nowy wygląd! Dzięki temu codziennie przypominam sobie jak silna jest moja wola i umiejętność walki z pokusami. Często mówimy sobie, że w zdrowym ciele, zdrowy duch. Pokusiłabym się jednak o małą zmianę w tym przysłowiu. Według mnie to dzięki silnemu duchowi i wytrwałości budujemy zdrowe ciało!

Magdo, co było dla Ciebie najtrudniejsze podczas odchudzania?

Mało kto zdziwi się kiedy powiem, że najtrudniej było… zacząć! Nie do końca chodzi mi jednak o fizyczny początek procesu odchudzania. Najtrudniej było się przyznać przed samą sobą, że pora zrobić coś z własnym wyglądem i zdrowiem. Waga pokazywała o kilka cyfr za dużo, doskwierał mi wisielczy nastrój, który spowodowany był śmieciowym jedzeniem i brakiem regularności w spożywaniu posiłków. Któregoś dnia stwierdziłam, że nie chcę już dłużej spędzać większości dnia czując się apatycznie, chęci do ruszenia się z sofy.

Na pierwszej wizycie w Palecie Diet byłam przerażona, ale stwierdziłam, że nie poddam się bez walki na samym starcie. Później wszystko potoczyło się z górki. Plan działania, tabelki, lista zakupów, planowanie posiłków sprawiało mi ogromną przyjemność. Lubię planować i osiągać zamierzone cele. Kilogramy, które spadały prawie w każdym tygodniu odchudzania dodawały mi ochoty do dalszego działania.

Samodyscyplina okazała nie lada wyzwaniem ale czułam, że najważniejsze w osiągnięciu sukcesu to bycie szczerym przed samym sobą.

Co okazało się dla Ciebie proste w odchudzaniu?

Gotowanie i łatwość przyrządzania posiłków. Do dzisiaj mam listę kilku ulubionych potraw, sałatka z gruszkami i serem kozim, sałatka z łososie i dressingiem z orzechów włoskich, smoothie z pomarańczą i sezamem, muffinki śniadaniowe… Mogłabym dodać jeszcze wiele rzeczy do listy ulubionych potraw. Bardzo cenię sobie to, że w całym procesie odchudzania nauczyłam się co to znaczy racjonalnie się odżywiać. Tak naprawdę wszystko jest dla ludzi ale podstawowa zasada to umiar i zbalansowanie naszych zachcianek. Zjadłaś/eś ciastko ok, nie obwiniaj się teraz za to co zrobiłaś, przeanalizuj, wyciągnij wnioski, rusz cztery litery i przez resztę dni jedz zdrowo i regularnie! Niestety nadmiar jedzenie nie odkłada się w tych miejscach, w których byśmy chcieli.

Paleta Diet Centrum Leczenia Otyłości

www.paletadiet.pl TELEFON 690 442 833

Ul. Przechodnia 5 Jaworzno

Ul. Ostrogórska 24 Sosnowiec

Ul. Fredry 6c Lędziny

Umów się już dziś na wizytę, nie odkładaj kilogramów na potem!

Paleta diet

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki