Brąz dla jaworznickiej pięściarki

Akademia Boksu Roberta Gortata nie zwalnia tempa. Nie tak dawne sukcesy Ewy Białas tylko zdopingowały młodsze pokolenie. W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Ostrowcu Świętokrzyskim wystartowała zawodniczka akademii – Dorota Wawszczyk.

REKLAMA

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbywała się od 22 do 25 maja. Dorota Wawszczyk promocję do tych zawodów uzyskała po startach w eliminacjach w Gliwicach. Tam po wygranej walce zapewniła sobie również olimpijski medal.

Choć brąz dla młodej zawodniczki to wielkie wyróżnienie, do zawodów przygotowywała się ciężko, z chęcią zdobycia wyższego miejsca. Swoją walkę zawodniczka stoczyła
z Nikolą Maksymowicz z Global Boxing Tarnów. Walkę tą przegrała 2:3 i ostatecznie zdobyła brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Pięściarze akademii startowali również w IV Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Tadeusza Wijasa w Jastrzębiu Zdroju.

Szkółka bokserska stawia na młodych ludzi, którzy już teraz pokazują się z dobrej strony, boksując coraz pewniej na ringu.

Jargal

- REKLAMA - Zewnętrzne linki