Boisko na Podwalu się sypie

Dzieciaki z Podwala nie cieszyły się zbyt długo boiskiem przy ul. 3 Maja, jakie udało się wybudować w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. Kilka lat wystarczyło, żeby obiekt zupełnie nie nadawał się do użytku.

REKLAMA

Projekt Doroty Piętki zrealizowano tam w 2014 roku, kosztował on niemal 170 tys zł. Na betonowej przestrzeni pojawił się plac zabaw i boisko ze sztuczną nawierzchnią. Zamontowano tam wówczas ławki, kosze i bramki, a całe boisko było odgrodzone siatką. Teraz na próżno szukać któregokolwiek z tych elementów. Największy problem to wielkie i stwarzające zagrożenie dziury w nawierzchni. Niebezpieczne są też te, które powstały po wycięciu ogrodzenia.

Ubytki pojawiły się na boisku już dwa lata temu. W 2017 roku załatano je w ramach gwarancji. Ale problem wrócił, a dzieciaki z Podwala nie bardzo mają się gdzie podziać.

Od trzech lat zarządcą obiektu jest Miejskie Centrum Kultury i Sportu, zarówno mieszkańcy, jak i my w ich imieniu, zwróciliśmy się do jednostki z apelem. Miejmy nadzieję, że owoc budżetu obywatelskiego wróci jeszcze do swojej pierwotnej świetności.

 

Materiał powstał w ramach projektu „InForMe 2.0 – Działania informacyjne w zakresie promocji Polityki Spójności w polskich mediach lokalnych”, realizowanego przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach konkursu 2018CE16BAT042 „Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE”. Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie stanowisko autora. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek użycie zawartych w niej informacji.

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki