Dziewięcioletnia Alicja „Korba” Surowiak trenująca polskie Jiujutsu oraz boks w Centrum Mistrzostwa Sportowego GujaKan w Jaworznie wywalczyła czternasty w swojej karierze medal we współzawodnictwie sportowym w judo.  Na swoim koncie ma ona również sukcesy w Jiujutsu sportowym, w tym srebrny medal w międzynarodowym turnieju Europe Open 2018.

REKLAMA

„Korba” dwa lata temu trafiła „pod skrzydła” trenera Tomasza Guja (8. Dan Jiujutsu) wstępując do Jaworznickiej Szkoły Guja Jiujutsu. Dzięki systematycznej pracy i uporowi swojej mamy szybko osiągnęła poziom sportowy, który pozwolił jej odnosić sukcesy w sporcie. Obecnie jest ona wyróżniającą się i jedną z najlepszych zawodniczek judo w regionie w grupie dzieci. Wszechstronne szkolenie umożliwia jej startować w różnych dyscyplinach. Już za kilka dni Alicja zadebiutuje w mistrzostwach Polskiego Związku Wushu/Kungfu, które odbędą się w Warszawie. Technikę bokserską młoda wojowniczka poznaje w GujaKan ćwicząc pod kierunkiem instruktora Krzysztofa Bubaka. W ocenie trenera Guji jej zaangażowanie i predyspozycje – zwłaszcza siła fizyczna – rokują nadzieje na liczne sukcesy w judo, zapasy kobiet, Jiujutsu sportowe, wushu, sambo. Obecnie „Korba” dysponuje umiejętnościami, których stosowanie w zawodach dzieci jest zabronione. Ale za kilka lat, gdy można będzie wykonywać niebezpieczne, lecz bardziej efektywne techniki Ala będzie znacznie skuteczniejsza. Teraz przed turniejem wushu/kungfu reprezentanci Jaworznickiej Szkoły Guja Jiujutsu doskonalą umiejętności bokserskie i kopnięcia.

Na początku czerwca szkoleniowcy GujaKan przez tydzień gościć będą w gruzińskim Batumi, gdzie odbędzie się Międzynarodowe Szkolenie Jiujutsu i kurs sędziowski. W tym czasie zawodnicy klubu będą doskonalić technikę bokserską i kickbokserską pod okiem trenera Bubaka.

KariMilewska

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki