3 sposoby na przechowywanie rzeczy poza domem

REKLAMA

Osoby posiadające duże ogrody bądź działki często borykają się z problemem przechowywania rzeczy. Dysponując rozległą przestrzenią przydomową, możemy w łatwy sposób postawić obiekt, który idealne spełni się jako ochrona cennych przedmiotów. Odpowiednie zabezpieczenie narzędzi, mebli ogrodowych, a nawet samochodu pozwoli nam korzystać z nich przez wiele lat. Poniżej trzy sprytne sposoby, dzięki którym w naszym najbliższym otoczeniu zapanuje ład i porządek.

Litera prawa

Na początek zastanówmy się, czy postawienie tego rodzaju budynku wiąże się z otrzymaniem pozwolenia z urzędu gminy bądź miasta. Prawo budowlane jasno określa wszelkie budowy i przybudówki, które planujemy. Artykuł 29. 1. mówi, iż pozwolenia nie wymagają:

  • wolno stojące parterowe budynki gospodarcze, wiaty i altany oraz przydomowe oranżerie (ogrody zimowe) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki,
  • altany i obiekty gospodarcze na działkach w rodzinnych ogrodach działkowych o powierzchni zabudowy do 25 mw miastach i do 35 m2 poza granicami miast oraz wysokości do 5 m przy dachach stromych i do 4 m przy dachach płaskich.

Konieczne jest zgłoszenie do odpowiedniej jednostki urzędu chęci postawienia takiej konstrukcji. Do wniosku należy dołączyć dokumenty o prawie do działki i stosowne mapy.

Blaszane rozwiązanie

Garaż, który jest integralną częścią domu zazwyczaj pełni funkcję przetrzymywania mnogiej ilości przedmiotów, które są przekładane z kąta w kąt z powodu braku czasu na ich segregację. Z pomocą przychodzą nam garaże blaszane, które są świetnym rozwiązaniem i doskonałą ochroną dla naszego auta. Jest to niedroga opcja i bardzo łatwa w postawieniu. W zestawie otrzymujemy wszelkie elementy oraz dokładną instrukcję. Garaże blaszane to również doskonały wybór na składzik i przechowywanie. Głównymi zaletami tej konstrukcji jest:

  • trwałość w przypadku odpowiedniego zabezpieczenia,
  • odporność na gnicie i rozkład,
  • wytrzymałość w starciu z warunkami pogodowymi.

Surowce, z których wykonane są garaże blaszane, w większości pochodzą z odzysku, dzięki czemu dbamy o środowisko i zrównoważony rozwój.

Drewniany domek

Kolejna propozycja to klasyczny drewniany domek, który można kupić w każdym sklepie ogrodowym. W zależności od ilości rzeczy, taka konstrukcja występuje w wielu rozmiarach i stylistyce. Drewno jest wyjątkowym materiałem, o który trzeba dbać. Odpowiednio zabezpieczony i regularnie konserwowany posłuży nam przez wiele lat. Wygodną alternatywą jest zamówienie takiego składzika przez internet z montażem. Firma dostawcza przywiezie paczkę pod sam dom oraz będzie realnym wsparciem przy stawianiu obiektu.

Wiata ogrodowa

Ostatnią propozycją jest popularna wiata ogrodowa, która odpowiednio przerobiona może posłużyć za magazynek lub osłonę do parkowania samochodu. W zależności od tego, na czym nam zależy, konieczne jest przemyślenie sprawy doboru altany. Warto oszacować tu również koszty oraz materiał wykonania. W ostatnim czasie popularnym materiałem do stawiania tego typu budowli są palety magazynowe, które są bardzo tanim surowcem. Przy odrobinie inwencji i smykałki do tworzenia, możemy postawić ciekawą propozycję przetrzymania przedmiotów ogrodowych.

Przed rozpoczęciem całego przedsięwzięcia warto dokładnie rozplanować, w którym miejscu ma stanąć nasz składzik lub garaż. Ważne jest również uzgodnienie tego tematu z innymi domownikami, by przypadkiem nie pozbawić dzieci placu zabaw lub żony mini warzywniaka.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki