Budowa Obwodnicy Północnej, którą podzielono na kilka etapów to wielka inwestycja, która m.in. przyczyniła się do powstania kładki widokowej oraz GEOsfery.

REKLAMA

Modernizację drogi oraz budowę obwodnicy północnej wymusił zły stan techniczny mostu biegnącego nad kamieniołomem. Był on stary i wymagał natychmiastowej modernizacji. Budowa obwodnicy nie tylko poprawiła bezpieczeństwo, ale również odciążyła centrum miasta od ruchu samochodowego.

Podczas budowy obwodnicy zadbano również o ścieżki rowerowe. Jedna biegnie wzdłuż obwodnicy, druga przebiega śladem starej drogi przez Sadową Górę i nową kładkę pieszo-rowerową, która zastąpiła niebezpieczny most.

Niedługo po wybudowaniu obwodnicy rozpoczęto także budowę GEOsfery, która obecnie jest jednym z bardziej uczęszczanych miejsc w naszym mieście. Wiele osób, również spoza miasta, przyciąga kładka z pięknym widokiem na kamieniołom i znajdujące się za nim pola. Miejsce to zwabiło wiele osób podczas ubiegłorocznego zaćmienia księżyca.

Stara droga z 2009 r.
Kładka i droga rowerowa, zdjęcie z 2019 r.

Zderzenie dwóch zdjęć pokazuje, jak wiele zmieniło się w naszym mieście. Zdjęcie z 2009 roku pokazuje starą drogę przebiegającą przez Sadową Górę, a zdjęcie z br. to samo miejsce z drogą rowerową, która łączy się z kładką.

NU

#10YearChallenge:

- REKLAMA - Zewnętrzne linki