Zostań żeglarzem ze Sztorm Grupą! Poznaj ofertę kursów żeglarskich nad jeziorem Pogoria I

REKLAMA

Może się wydawać, że Śląsk nie jest krainą, która sprzyja uprawianiu sportów wodnych, ale okazuje się, że — wręcz przeciwnie — jest to świetne miejsce na to, by rozwijać swoją żeglarską pasję! Rekreacja pod żaglami na jeziorze Pogoria? Tak! Jest to możliwe. Okazuje się, że dzięki Sztorm Grupie jeszcze nigdy żagle nie były tak blisko Śląska, a Śląsk tak blisko żagli! Zobacz jakie możliwości otwiera przed Tobą przyłączenie się do nas, do Sztorm Grupy. Oferujemy profesjonalne kursy żeglarskie prowadzone pod opieką fachowców, nowe, wspaniałe znajomości, a przede wszystkim cudowne chwile spędzone z wiatrem we włosach na wodach śląskiego akwenu — Pogorii I, a potem — gdzie już wzrok i serce Cię poniesie.

Kurs żeglarski – czy i kiedy warto?

Tym, co nadaje życiu sensu, jest pasja i zainteresowania. I oczywiście miłość – ale każdy, kto na tym świecie przeżył już chociaż kilka lat wie, że tak właściwie, miłość i pasja to pojęcia niezwykle bliskoznaczne. Podobno badania przeprowadzone wśród ogromnej grupy starszych ludzi, i to z całego świata, jednoznacznie wykazały, że jedyne, czego żałowali pod koniec życia, to nie to, co zrobili… a czego nie zrobili, bo zabrakło im odwagi. Jeśli więc gdziekolwiek w Twojej głowie tli się choćby iskra zamiłowania do przygody, a serce bije Ci szybciej na myśl o żeglowaniu – to wiedz, że nasze kursy żeglarskie są właśnie dla takich ludzi, jak Ty.

My, Sztorm Grupa, jako przedstawiciele głównej szkoły żeglarstwa w Polsce, upoważnieni przez Ministra Sportu i Turystyki do przeprowadzania kursów, a także egzaminowania świeżo upieczonych miłośników wiatru w żaglach, z radością zajmiemy się Twoją, Waszą edukacją i zapewnimy najlepsze przygotowanie do zdobywania kolejnych patentów. Na czas kursu, nauki i egzaminu udostępnimy także naszą bazę na Śląsku (właśnie nad Pogorią I), naszą komisję i nasz sprzęt.
A jako grupa przyjaciół i ludzi połączonych wspólną pasją powiemy więcej – nie zastanawiaj się „czy i kiedy warto?” Zaufaj nam – warto! Teraz, dziś. Tej wiosny, tego lata. Życie to przygoda, warto chwycić za ster i dać się ponieść falom.

Jakie wymagania trzeba spełnić, żeby uzyskać patent żeglarski?

Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że w uzyskanie patentu żeglarskiego trzeba włożyć trochę wysiłku. Żegluga to nie tylko umiejętność utrzymania jachtu na wodzie, ale także spora wiedza teoretyczna, która służy przede wszystkim temu, by na falach czuć się bezpiecznie i korzystać z uroków tego sportu odpowiedzialnie.

Merytoryczny zakres wiedzy obejmuje między innymi znajomość budowy jachtu i zasad obsługi instalacji jachtowych, a także wiedzę o pomiarach prędkości wiatru, pomocach nawigacyjnych czy umiejętnym dostosowywaniu kursu łodzi do warunków atmosferycznych. Adepci kursu na patent żeglarza jachtowego poznają także garść przepisów, takie jak podstawowe prawa obowiązujące na drogach wodnych i przepisy dotyczące ochrony wód przed zanieczyszczeniem. Nauczą się zasad zachowania bezpieczeństwa, podstaw meteorologii, a także znaków lądowych i wodnych, zaawansowanego czytania map i oczywiście ratownictwa oraz pierwszej pomocy.

Choć dla laika może wydawać się to lekko przerażające – nie ma się czego bać. Kursy przygotowane są tak, że każdy uczestnik może bez problemu tę wiedzę przyswoić, a potem na egzaminie udowodnić, że zasługuje na zdobycie tytułu patentowanego żeglarza.
Warto również nadmienić, że aby do takiego kursu przystąpić nie trzeba nawet umieć pływać – można wszystkiego nauczyć się od absolutnych podstaw, a każde zajęcia praktyczne odbywają się w kapokach, więc nawet absolutni początkujący mogą ubiegać się o uprawnienia do żeglowania. Jedynym warunkiem jest ukończenie 14 lat.

Kursy żeglarskie Sztorm Grupy nad jeziorem Pogoria I.

Jeśli jesteś z okolic południowo-zachodniej Polski na pewno zainteresuje Cię możliwość zdobywania uprawnień żeglarskich właśnie w okolicach Twojego miejsca zamieszkania. Kurs możesz przejść u nas, w ośrodku Sztorm Grupy nad jeziorem Pogoria I (znajdziesz nas również w centrum Katowic w naszej siedzibie), a następnie zdobywać inne jeziora, a nawet morza naszego pięknego świata.

W okolicach Dąbrowy Górniczej w bazie przy jeziorze Pogoria I możesz ukończyć dwa rodzaje kursów na żeglarza jachtowego – weekendowy (kurs zajmuje 5 weekendów) albo codzienny, który trwa dwa tygodnie, nie wliczając w to weekendów, czyli zajęcia odbywają się przez 2 tyg. od poniedziałku do piątku.

Oba te kursy przewidują pełne przygotowanie teoretyczne i praktyczne do przystąpienia do egzaminu na patent żeglarski.
Oprócz kursów żeglarskich na Śląskuw Sztorm Grupie szkolimy również na Mazurach, nad polskim morzem, a także oferujemy szereg kursów doszkalających i indywidualnych.

Nie pozwól, aby kolejny sezon przeleciał Ci między palcami na zastanawianiu się „co by było gdyby”. Jeśli w Twoje serce wyrywa się do żeglarskiej przygody, daj sobie szansę, zaryzykuj, zapisz się na nasz kurs, a sam szybko się przekonasz, że to będzie jedna z najlepszych decyzji w Twoim życiu. Ahoj!

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki