REKLAMA

Rafał Wiernek i Marcin Dziedzic z Jaworznickiej Szkoły Guja Jiujutsu zwyciężyli w konkurencji samoobrony sportowej rozegranej w ramach XIV Międzynarodowych Mistrzostw Polski Jiujutsu sportowego. Zawody odbyły się w Wołominie pod auspicjami Polskiej Organizacji Jiujutsu i patronatem World Sport Jiujutsu Organization. Rywalizowano w konkurencjach walki sportowej Jiujutsu, mocowania (grappling Gi) oraz samoobronie. Przedstawiciele stylu walki Guja Jiujutsu z Jaworzna przez trzy miesiące przygotowywali się do demonstracji obron przed uchwytami, uderzeniami i zagrożeniem bronią palną. Prezentowane przez nich chwyty obronne były nie tylko efektywne ale też bardzo widowiskowe. Sędziowie oceniający finałowy pojedynek jaworznian z utytułowanymi reprezentantami Przemyskiego Klubu Walki Wręcz Jiujutsu byli jednomyślni. Tytuł mistrzów Polski “otworzył drzwi” wojownikom jaworznickiego GujaKan do startu w Mistrzostwach Świata Jiujutsu sportowego, które odbędą się w listopadzie w Tbilisi.

Rafał Wiernek stanął także do walki o medal w wadze średniej. Niestety jaworznian przegrał zacięty pojedynek z wicemistrzem świata z 2015 roku Marcinem Nadolskim. Zwycięzcą tej kategorii został utalentowany reprezentant gospodarzy Dawid Mleczko z Wołomina, który w 2017 roku we włoskim Caserta został srebrnym medalistą mistrzostw Świata Sport Jiujutsu a rok później w niemieckim Schwabisch Gmund zwyciężył w turnieju Jiujutsu sportowego rozegranym w ramach Światowych Igrzysk Sztuk Walki TAFISA. Mistrzami Polski w prestiżowej konkurencji walk zostali także: Michał Kędzia z Warszawy w wadze lekkiej, Tomasz Dańko z Przemyśla w wadze półciężkiej i Oskar Urbaniak z Poznania w wadze ciężkiej.

Równolegle z Mistrzostwami Polski Seniorów w Wołominie rozegrano XXIV Międzynarodowy Turniej Jiujutsu sportowego ‘2019 w kategoriach dzieci, młodzików, kadetów, juniorów i weteranów. W rywalizacji uczestniczyli zawodnicy z Polski, Litwy, Gruzji, Ukrainy i Pakistanu. Złoty medal w konkurencji walki sportowej Jiujutsu wywalczyła Zuzanna „Lufa” Bujakiewicz z Centrum Mistrzostwa Sportowego „GujaKan” , którą trener Tomasz Guja zdecydował się wystawić w klasie juniorów. Wszechstronnie wyszkolona wojowniczka Jiujutsu poradziła sobie nawet ze starszą o cztery lata przeciwniczką z Krakowa sprawiając niespodziankę szkoleniowcom i kolegom z klubu.

W maju podopieczni Guji wezmą udział w Mistrzostwach Polski Wushu/Kungfu. Przed nimi także liczne zawody judo i turnieje bokserskie. Lider jaworznickiego ośrodka Jiujutsu zapowiada, że za kilka lat możemy spodziewać się wielu znaczących sukcesów jego podopiecznych w różnych sportach walki. Szkoleniowiec pokłada bowiem nadzieje w wyselekcjonowanych młodych wojownikach GujaKan, którzy predyspozycjami do uprawiania sportów walki przewyższają wszystkich dotychczasowych wychowanków klubu. Niektórzy z nich już zadebiutowali we współzawodnictwie sportowym w judo i Jiujutsu. Pod okiem trenera Krzysztofa Bubaka członkowie sekcji “Smyki GujaKan” poznają technikę bokserską. Z kolei rzutów, kopnięć i chwytów bolesnych uczą się na treningach sztuki walki Guja Jiujutsu.

KariMilewska

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki