Zalety hal stalowych dla firm – czy warto inwestować?

REKLAMA

Hale stalowe są coraz bardziej popularne. Takie konstrukcje sprawdzają się jako magazyny, hale sportowe, centra logistyczne, warsztaty samochodowe, garaże czy wiaty. Co sprawia, że zarówno osoby prywatne, jak również firmy coraz częściej decydują się na budowę tego typu obiektów? Właśnie na tym skupimy się w naszym artykule, zachęcamy do lektury!

Dlaczego warto zdecydować się na halę stalową?

Hale stalowe budowane są w docelowym miejscu z prefabrykowanych materiałów. Cały proces przebiega bardzo sprawnie i nie generuje wysokich kosztów. Jakie jeszcze zalety mają hale stalowe?

 1. Projekt dostosowany do oczekiwań inwestora i wymagań jego branży. Wielkość hali, technika montażu, jak również rodzaj izolacji ścian, rodzaj pokrycia dachowego, typ okien, zabezpieczeń i bram przemysłowych oraz każdy inny element jest  dostosowywany do rodzaju prac, które będą wykonywane w hali.
 2. Hale stalowe mają niski ciężar własny, są odporne na działanie sił dynamicznych i rozciąganie.
 3. Budowa modułowa hal sprawia, że obiekt w każdej chwili można rozbudować.
 4. Konstrukcje tego typu są bezproblemowe w montażu, hala bardzo szybko gotowa jest do użytku — nawet w przeciągu miesiąca. Zazwyczaj nie ma potrzeby przeprowadzania różnego typu robót mokrych, co znacznie usprawnia wszelkie prace.
 5. Warto tutaj dodać, że demontaż hali również przebiega bardzo sprawnie. Konstrukcję można zdemontować i zamontować w innym miejscu.
 6. Hale stalowe są bardzo stabilne i wytrzymałe.
 7. Odpowiednio zabezpieczona hala jest odporna na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, między innymi takich jak wilgoć, deszcz, wiatr czy nadmierne promienie słoneczne. Dobrze zabezpieczona hala jest również odporna na działanie korozji.
 8. Hale są odporne na uszkodzenia mechaniczne.
 9. Przemyślany projekt hali sprawia, że są one bardzo funkcjonalne. Bez problemu można wydzielić odpowiednie strefy, na przykład produkcyjną, biurową, magazynową i tak dalej.
 10. Kolejną zaletą są niskie koszty takiej realizacji. Zarówno zakup i transport materiałów prefabrykowanych, jak również montaż hali nie generują wysokich kosztów.
 11. Hale są estetyczne.

Jak widać lista zalet hal stalowych jest bardzo długa. Przemyślany projekt i jego fachowa realizacja sprawią, że hala będzie znakomicie spełniać swoją funkcję przez wiele, wiele lat. Ważne jednak, aby realizację budowy hali stalowej zlecić prawdziwym fachowcom, którzy zadbają o najdrobniejszy szczegół.

DOM-GAZ – oferta

Jedną z firm zajmujących się konstrukcjami stalowymi jest firma DOM-GAZ, która od lat buduje hale stalowe różnego przeznaczenia – produkcyjne, magazynowe, sportowe czy handlowe. Firma oferuje konstrukcje ocynkowane, lakierowane, jak również zabezpieczone farbą ognioodporną.

Wszystkim przedsiębiorcom i firmom zainteresowanym budową hali stalowej podpowiadamy, że dotychczasowe realizacje DOM-GAZ spełniają najwyższe standardy jakości.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki