Jeśli nie masz jeszcze pomysłu na to, jak spędzić długi, majowy weekend, mamy smakowitą propozycję! Park Miniatur Inwałd zaprasza na święto klasyka polskiej kuchni – pierogów! Na dziedzińcu Inwałdzkiej Warowni, w dniach 27.04 – 5.05, szef kuchni będzie serwował najróżniejsze warianty tego przysmaku, ale kulinarna uczta to nie wszystko. Zaplanowano też atrakcje rodem ze średniowiecza dla całej rodziny.

REKLAMA

W Inwałdzie zaserwują nam pierogi z tradycyjnymi farszami, choćby z mięsem, okraszone cebulą z boczkiem, czy owocowe odsłony tych pełnych nadzienia przysmaków. Skosztujemy tam także nieco egzotyczniejszych połączeń smakowych, rodem z odległych zakątków świata – będą pierogi norweskie z łososiem i serem ricotta, chińskie z farszem i grzybami shitake, a nawet arabskie z migdałami i cynamonem.

Przy okazji pierogowej rozpusty będzie też okazja do wspólnej zabawy pod hasłem „Ratujmy skazańca” . Cała rodzina przejdzie przez rycerski obóz szkoleniowy. Będziecie zdobywać magiczne kamienie, zaczarowane amulety, a w końcu kat podejmie ostateczną decyzję o losach biednego skazańca. Zabawa jest tak pomyślana, by poradził sobie w niej każdy, nawet najmłodszy członek rodziny.

Już dziś zapraszamy na majówkę do Parku Miniatur, a chętnych do wygrania darmowych wejściówek na “Święto Pierogów” zapraszamy na naszego facebooka!

- REKLAMA - Zewnętrzne linki