Woman receiving parcel from unrecognizable delivery man at the door - courier service concept.
REKLAMA

Wyobraź sobie, że zbliżają się święta, a twój chrześniak na prezent wymarzył sobie wór polskich słodyczy. Na co dzień mieszka w Anglii, a ulubione czekoladki od kilku miesięcy śnią mu się po nocy. Chcesz zrobić mu niespodziankę i wysłać pokaźną paczkę prosto do jego domu. Kupiłeś cukierki i… co dalej? Czy wiesz, jak wygodnie wysłać je za granicę?

Wysłanie przesyłki za granicę brzmi jak wyzwanie. Zagraniczne paczki są droższe, ciężko oszacować ich czas dostarczenia, a trudności mogą pojawić się już na wstępie – przy wyborze dobrego kuriera. Wbrew pozorom, nadanie paczki nie musi być trudne. Na co warto zwrócić uwagę, by cały proces przebiegł szybko i sprawnie?

Wybierz sprawdzoną firmę

Porównanie ofert kurierów, ich analiza i wybór najlepszej z nich jest czasochłonnym i żmudnym zadaniem. A co jeśli ci powiem, że wcale nie musisz daleko szukać? Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy, która… podobny research ma już za sobą.

Postaw na https://www.latajacepaczki.pl – spółkę, która w jednym miejscu skupia starannie wyselekcjonowane oferty przewozu paczek zagranicznych i współpracuje z największymi firmami transportowymi, takimi jak TNT, UPS i DPD. Powierzając przesyłkę profesjonalnym i doświadczonym przewoźnikom, możesz być pewien, że twoja paczka dotrze bezpiecznie na swoje miejsce.

Postaw na dobrą obsługę klienta

Wiele firm w ferworze pozyskiwania nowych zleceń zapomina, że to obsługa posprzedażowa jest czymś, co wyróżnia usługę w oczach klienta. Misja dobrej firmy nie kończy się na nadaniu paczki. Jest wręcz odwrotnie – dobra zabawa dopiero się zaczyna.

Wybierając firmę, zwróć uwagę na jakość obsługi klienta. Pracownicy powinni towarzyszyć ci na każdym kroku – od przyjęcia przesyłki po ciągły monitoring i natychmiastową reakcję na ewentualne problemy w dostawie paczki. Sytuacja, w której gubisz się w linkach, statusach paczki, a w razie nieprawidłowości sam musisz kontaktować się z firmą kurierską jest niedopuszczalna.

Załatw wszystkie formalności online

Jak najwygodniej nadać paczkę? Nie ruszając się sprzed komputera! Coraz więcej firm oferuje swoim klientom usługi online. Jedyne, co musisz zrobić to wypełnić prosty formularz dostępny na stronie www. Całą resztę wykona za ciebie usługodawca – dostarczy ci gotowe dokumenty przewozowe, które musisz dołączyć do paczki i podstawi kuriera pod twoje drzwi.

Nadanie przesyłki online jest szybkie i proste. Formularz jest zazwyczaj dostępny 24h/dobę, dzięki czemu swoje zamówienie złożysz nawet w nocy. Już nie musisz się martwić, by dotrzeć do placówki – miejsca nadania paczki na czas.

Uważaj na ukryte koszty

Wystrzegaj się firm, które w nieoczekiwany sposób zrzucą ci na barki dodatkowe koszty. Zastanów się, jakich usług potrzebujesz (ubezpieczenie, opcję ekspres?) i upewnij się, co do każdego elementu, który wchodzi w skład finalnej ceny. Uczciwy portal pozwoli ci sprawnie i przejrzyście wycenić usługę kurierską.

Pamiętaj, że wysyłka paczki poza Unię Europejską wiąże się z obowiązkiem wypełnienia dokumentacji celnej i zapłacenia cła. Jeśli wiesz, że twoja przesyłka będzie musiała pokonać długą drogę, rozejrzyj się za firmą, która bez dodatkowych opłat pomoże ci przygotować dokumentację eksportową.

Znajdź idealne rozwiązanie

Ideały nie istnieją – to prawda, ale… niektórym firmom jest im do nich znacznie bliżej niż innym. Nadając paczkę za granicę, przyjrzyj się portfolio firmy. Wąsko wyspecjalizowany usługodawca, który zajmuje się wyłącznie przesyłkami zagranicznymi może zagwarantować ci wyższą jakość usług niż „specjalista od wszystkiego”.

Tak, wysyłka paczki za granicę może być kłopotliwa, ale powierzenie jest w dobre i godne zaufania ręce, np. LatającePaczki, może zaoszczędzić ci wiele trudności i zbędnych trosk. Pomyśl o tym, gdy kolejnym razem zechcesz wysłać worek łakoci gdzieś daleko w świat.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki