Długo wyczekiwane przez wszystkich mieszkańców naszego miasta otwarcie tężni odbędzie się kilka dni przed majówką.

REKLAMA

Próbnie uruchomiona tężnia przyciągała do siebie licznych spacerowiczów. Wiele osób zasiadało na znajdujących się wokół jeszcze ogrodzonej budowli ławeczkach, podziwiając spadające po gałązkach tarniny krople wody. Jak się okazuje, nie była to solanka, a zwykła słodka woda, która miała za zadanie obmyć gałązki z kurzu po zimie.

Otwarcie tężni

Wielkie otwarcie tężni solankowej odbędzie się podczas Dnia Ziemi 27 kwietnia około godziny 14:00. Podczas wydarzenia na odwiedzających czeka wiele atrakcji.

Zdrowotne zastosowania

Solanka, którą zostaną wypełnione zbiorniki tężni, ma wiele zdrowotnych zastosowań. Spływająca po gałązkach woda powoduje wytwarzanie mikroklimatu pomagającego w leczeniu chorób układu oddechowego oraz wzmocnieniu okładu odpornościowego, działa również dobrze na skórę. Korzystanie z tężni wpływa korzystnie także na osoby zmagające się z nadciśnieniem, stresem czy ogólnym wyczerpaniem organizmy. Solanka działa również bakteriobójczo.

NU

Świętuj Dzień Ziemi piknikiem na Geosferze

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki

2 KOMENTARZE

  1. Może być jeszcze jedna, choć nie zamierzona korzyść z tężni solankowej. Pojawienie się w florze roślin naczyniowych halofitów, czyli gatunków kochających sól tak jak koń owies a posłanka Beger (sam się chwaliła) sami wiecie co.

  2. Drobna pomyłka. W nawiasie powinno być (sama się chwaliła).
    I jeszcze jedno, proszę nie przesadzać z ilością atrakcji na tym niewielkim skrawku kamieniołomu, ponieważ wkrótce może zabraknąć miejsca dla spacerujących.