REKLAMA

Wakacje nad morzem to nadal cel urlopowy dla wielu naszych rodaków. Polski Bałtyk, choć bywa zimny, a sam klimat nie gwarantuje nam pogody, jest jednak bardzo atrakcyjny, choćby ze względu na swoje walory przyrodnicze i coraz lepszą infrastrukturę dla turystów. Jedną z popularniejszych miejscowości jest Jurata.

Czemu Jurata?

Jurata jest tak chętnie wybierana przez wielu turystów, bo daję wiele możliwości wypoczynku, jednakowo dla tych aktywnych, jak też osób, dla których szczytem marzeń jest po prostu leniuchowanie na plaży. W Juracie turyści mogą korzystać z wielu kąpielisk, a plaże są tutaj nadzwyczaj piękne i znacznie różnią się od innych polskich plaż. Dzięki nadzwyczajnemu położeniu i wiatrom piasek w Jastarni wyróżnia się miękkością i czystością. Jednocześnie Jurata jest rajem dla osób, które uprawiają sporty wodne. W sezonie wzdłuż linii brzegowej jest pełno od szkółek windsurfingowych. Co najlepsze, nie trzeba wcale umieć pływać na desce, by korzystać z niej pod nadzorem wykwalifikowanych instruktorów. Jurata to także miejsce atrakcyjne z punktu widzenia młodych ludzi. Bez ingerencji w jakość wypoczynku innych zostały tu zorganizowane miejsca, gdzie możemy pójść na dyskotekę czy w inny sposób pobawić się nawet do bardzo późnych godzin nocnych.

Noclegi

Wadą tej miejscowości jest jedyne uboga baza noclegowa. Jurata podobnie jak każda miejscowość położona na półwyspie Helskim jest ograniczona możliwością wykorzystania terenu i nie jest w stanie rozrastać się jak inne nadmorskie miejscowości, w głąb lądu. Jednym z najkorzystniejszych miejsc noclegowych, zwłaszcza z punktu widzenia rodzin z dziećmi, są apartamenty. Jurata może pochwalić się miejscami noclegowymi tego typu i trzeba przyznać, że większość z nich jest naprawdę na najwyższym poziomie. Apartamenty są korzystne z wielu powodów. Przede wszystkim w porównaniu do pokoi hotelowych są dużo korzystniejsze ekonomicznie. Wynika to i z samej ceny pomieszczenia jak też możliwości, jakie daję apartament. W porównaniu do hotelu mamy tutaj do dyspozycji choćby kuchnie. Oznacza to, że całość wyżywienia jesteśmy w stanie przygotować sobie samodzielnie. Jak wielka jest to oszczędność w kontekście żywienia się na mieście, wie każdy, kto choć raz spędził wakacje nad Bałtykiem. Dodatkowo w apartamencie czujemy się jak we własnym mieszkaniu. Mamy tu nie tylko prywatność i intymność, ale też wszystkie sprzęty, które są nam przydatne nad morzem. Znajdziemy tutaj nie tylko telewizor, ale też radio, żelazko czy choćby wydawałoby się niewiele znaczący toster. Dzięki temu nie musimy wszystkich tych rzeczy przywozić ze sobą. Sam wypoczynek staję się dużo bardziej komfortowy i wygodniejszy. Ostatecznie nie musimy się też do nikogo dostosowywać. Przebywanie w hotelu czy w domu wczasowym, oznacza zawsze konieczność przystosowania się do panujących tam reguł. W apartamencie to my decydujemy, jak wygląda nasz rytm dnia i jak spędzimy swoje wymarzone wakacje. Jedyną wadą tego rozwiązania jest konieczność zarezerwowania apartamentu przed wyjazdem na urlop. Apartamenty Jurata to dobra odskocznia dla każdego. 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki