Victoria – podział punktów przy Krakowskiej

Niedzielne spotkanie Victorii 1918 Jaworzno z Brzeziną Osiek nie przyniosło wielu radości kibicom zgromadzonym na stadionie przy Krakowskiej. Drużyny podzieliły się punktami.

REKLAMA

Nieliczne sytuacje, stwarzane przez zawodników obu drużyn kończyły się niepowodzeniem. Na początku spotkania nie dało się nie zauważyć dominacji piłkarzy Victorii. Strzały Gajdy oraz Majki zakończyły się niepowodzeniem, obrońcy skutecznie zablokowali drogę piłki do bramki. Doskonałą sytuację miał Kuzak, który otrzymał prostopadłą piłkę od Bujakiewicza. Strzał Kuzaka wybronił golkiper gości. Goście mogli objąć prowadzenie w 23. min. Na szczęście dla gospodarzy piłka, po strzale napastnika gości, tylko uderzyła w poprzeczkę. Nerwowa atmosfera na boisku skutkowała kilkoma żółtymi kartonikami, które główny sędzia obdarował piłkarzy Brzeziny.

Druga połowa była podobna do pierwszej. Gra toczyła się w środku pola z częstymi błędami
z obu stron. Sytuacji bramkowych jak na lekarstwo, a tę najdogodniejszą stworzyli sobie goście w 62. min. Napastnik, będąc sam na sam z Madeją, nie wykorzystał jednak okazji,
a dobitka została zablokowana przez obrońcę Victorii. W 69. minucie napastnik Brzeziny strzelił z woleja, po dośrodkowaniu z prawej strony. Futbolówka powędrowała nad poprzeczką. Dobrą sytuację dla Jaworzna miał Gajda, który wchodził z głębi w pole karne. W ostatniej chwili jednak obrońca drużyny przeciwnej uratował ją przed pewną bramką, wybijając piłkę poza linię końcową boiska. 78. min to dośrodkowanie z lewej strony z wolnego Bujakiewicza i kiks bramkarza. Do piłki dochodzi Wesecki ale bramkarz łapie ją w ręce. Victoria zatem remisuje bezbramkowo z Brzeziną Osiek.

VICTORIA 1918 JAWORZNO – BRZEZINA OSIEK 0 – 0

Sędzia główny: Sławomir Zięba ( Wadowice).

VICTORIA: MADEJA , WESECKI , KUZAK ( 46 CHRAPEK SZ ) , DARKOWSKI (74 MASTALERZ), LIPIEC , MAJKA( 64 RASAŁA) ,BUJAKIEWICZ ( 85 WARTAŁA), ŁYP ( 46 MUSIAŁ ), SUWAJ ,GEMBALA , GAJDA .

BRZEZINA: KULCZYK , NALEPA , SZEWCZYK, MAJCHEREK , BERNAŚ ( 84 BOROWCZYK),WÓJCIK ( 56 TOMALA) NARWOJSZ ( 90 CZERNY) , PINDEL , GROS ,JAROMIN( 74 FILIP) , ANTECKI .

iw/jargal

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki