TOP 3 zabiegi upiększające na wiosnę 2019

REKLAMA

 

Każdego roku salony urody i kliniki kosmetyczne oferują nowe zabiegi upiększające. Na co szczególnie warto zwrócić uwagę w tym roku? Jakie są TOP 3 zabiegi upiększające na wiosnę 2019? Sprawdź w naszym artykule.

  1. Złuszczanie naskórka
  2. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym
  3. Zamykanie naczynek laserem

 

 

Złuszczanie naskórka

Skóra twarzy jest zwykle zmęczona i zszarzała po zimie. Potrzebuje więc silnego złuszczenia, a następnie nawilżenia. Usunięcie zrogowaciałych komórek pomoże nadać skórze świeżego wyglądu oraz pomoże w pozbyciu się zaskórników. Zabiegiem, który skutecznie pomoże pozbyć się tego problemu jest mikrodermabrazja. Polega ona na mechanicznym złuszczaniu martwego naskórka przy pomocy specjalistycznej głowicy z podciśnieniem. Głowica ta działa jak kosmetyczny odkurzacz – „odsysa” zanieczyszczenia z powierzchni skóry, przez co staje się ona widocznie gładsza i piękniejsza. Wyróżnia się trzy rodzaje mikrodermabrazji: diamentową, korundową i tlenową. Pierwsza z nich jest przeznaczona przede wszystkim do wrażliwej skóry. Jest wykonywana za pomocą głowicy z diamentową końcówką. Drugi typ jest silniejszym zabiegiem. Sprawdzi się w przypadku osób z rozszerzonymi porami oraz widocznymi przebarwieniami na skórze. Z kolei mikrodermabrazja tlenowa jest polecana w szczególności osobom po 40. roku życia. Jest wykonywana z użyciem tlenu pod wysokim ciśnieniem. Znakomicie odżywia i dotlenia skórę oraz pomaga wygładzić zmarszczki. Więcej na temat różnorodnych zabiegów można znaleźć na stronie https://cosmed24.pl/blog/.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Klientki salonów i klinik urody poszukują przede wszystkim zabiegów, które przyniosą szybkie i widoczne efekty. Ważne również, by były to efekty jak najbardziej naturalne, odmładzające skórę, ale przy tym nietworzące na twarzy efektu maski. Istotne jest też, aby zabiegi nie wymagały długotrwałej rekonwalescencji i tak naprawdę nie zdradzały, że cokolwiek na twarzy było „robione”. Dlatego też dużą popularnością na wiosnę 2019 roku cieszą się zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego. Ampułki z wysokiej klasy kwasem hialuronowym nieusieciowanym, takie jak dostępne na stronie https://cosmed24.pl/kategoria-produktu/medycyna-estetyczna/ gwarantują znakomite efekty kosmetyczne. Preparaty, które zawierają kwas hialuronowy, wstrzyknięte przez specjalistę do skóry właściwej, efektywnie uzupełniają niedobór tego składnika, nawilżają skórę oraz wypełniają zmarszczki. Mogą również nadać objętość i wymodelować kształt ust, a także poprawić kontur twarzy. Ponadto ampułki z kwasem hialuronowym pobudzają naturalne procesy regeneracji skóry twarzy, przez co po wchłonięciu preparatu wygląda ona znacznie lepiej niż przed zabiegiem, jest bardziej jędrna i nawilżona. Kwas stosowany do wygładzania zmarszczek jest syntetycznym preparatem, co w sposób znaczący zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii po jego użyciu. Nie wymaga więc wykonywania wcześniej próby uczuleniowej.

Ważne jest, aby zabiegi przeprowadzała wykwalifikowana i doświadczona osoba, która przeszła odpowiednie szkolenia, takie jak https://cosmed24.pl/kategoria-produktu/szkolenia/.

Zamykanie naczynek laserem

Z pewnością do TOP 3 zabiegów na wiosnę zaliczyć można również zamykanie naczynek nowoczesnym laserem, takim jak lasery dostępne na https://cosmed24.pl/kategoria-produktu/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/. Najpopularniejszym miejscem zabiegu jest twarz, jednakże z powodzeniem można go przeprowadzić również na innych partiach ciała, takich jak nogi czy szyja. Zabieg ten polega na skierowaniu wiązki lasera na widoczne żyłki, które tworzą sieć czerwonych „pajączków”, a następnie ich zamknięciu. Dzięki temu krew nie wypływa z pękniętego naczynka, a przez to zmniejsza się jego widoczność. Należy pamiętać, by zabieg ten przeprowadzić wczesną wiosną, kiedy słońce nie świeci jeszcze bardzo mocno i nie ma wysokich temperatur. Bezpośrednio po zabiegu oraz przynajmniej kilka dni potem należy smarować miejsce zamknięcia naczynek (np. twarz) silnym filtrem przeciwsłonecznym.

 

undefined

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki