Siatkarze MDK UKS Jedynka powalczą o awans

Dla MDK UKS Jedynka Novatek Jaworzno to drugi sezon w II Lidze Śląskiej Siatkówki Mężczyzn. Teraz „Jedynka” powalczy o awans do I ligi śląskiej siatkówki.

REKLAMA

Niedzielne spotkanie UKS Jedynka z GLKS Wilkowice było ukoronowaniem osiągnięcia pierwszego miejsca w tabeli grupy B. Siatkarze, choć mają jeszcze zaległy mecz, to już teraz mogą szykować się do walki w turnieju finalistów dwóch grup. Ten fakt cieszy bardzo, bo po debiutanckim, poprzednim sezonie, siatkarska drużyna z Jaworzna nie wygrała ani jednego meczu, a tylko 5 setów zdołała ugrać. Progres więc jest.

Pierwszy set był niezwykle wyrównany. Obie drużyny cechowało pełne skupienie oraz zgranie. Jak na tę ligę przystało, punkty zdobywane były głównie po kiwkach, ale nie mogło zabraknąć mocnych ataków. Jaworznianie w pewnym momencie odskoczyli od rywali, ale tylko na chwilę. Rywale dorównują, ale mocno zmobilizowani i chętni wygranej gospodarze zdobywają swoją pierwszą piłkę setową. Choć pierwszej sytuacji nie wykorzystują, to błąd serwisowy gości pozwala na wygranie partii do 23.

W drugiej części spotkania przyjezdni tylko przez chwilę dorównywali „Jedynce”. Gospodarze szybko uzyskali pewną przewagę i utrzymali ją do końca partii. Tego seta wygrali pewnie do 13.

Ostatnia odsłona spotkania to tylko kropka nad „i”. Na początku, zajmujący pozycję libero – Szymon Rylski ofiarnie ratował piłkę, a gospodarze chwilę później mogli cieszyć się zdobytymi punktami. Błędów po obu stronach nie brakowało, ale to mocne ataki trenera grającego – Pawła Lisowskiego, nie pozwalały przeciwnikom na złapanie oddechu. Na pochwałę zasługuje również rozgrywający – Kamil Tomasiak. To między innymi za jego sprawą, jaworznianie szybko uzyskali dużą przewagę. Gospodarze pewnie wygrali ostatniego seta do 12. Kolejna wygrana napawa optymizmem przed zmaganiami w boju o awans do I Ligi Śląskiej. Po trzy najlepsze drużyny z dwóch grup rozegrają swoje dodatkowe spotkania.

MDK UKS Jedynka Jaworzno – GLKS Wilkowice 3:0
(25:23, 25:13, 25:12)

jargal

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki