Sengam Sport Zawiercie z Pucharem Prezesa PSS SALOS

Sengam Sport Zawiercie zwycięzcą VII turnieju o puchar Prezesa PSS SALOS, po pięciu godzinach rywalizacji w hali MCKiS na Osiedlu Stałym, rozegraniu 16 spotkań, w których padło 35 bramek najlepsza okazała się drużyna Sengam Sport Zawiercie, która tym sposobem po raz drugi z rzędu wygrała turniej o puchar Prezesa PSS SALOS.

REKLAMA

Zacznijmy jednak od początku, w grupie A rywalizowały ze sobą gospodarz turnieju Salos Jaworzno, Hiacynt Tychy, TS RŚLG Katowice i Beer Drinkers II Jaworzno. Drużyny z Jaworzna rozpoczęły dobrze, jednak w drugiej kolejce Salos minimalnie przegrywa z zespołem z Katowic co nieco skomplikowało sytuację i w trzeciej kolejce mierzy się z Beer Drinkers II w meczu o wyjście z grupy (wcześniej awans zapewnili sobie zawodnicy TS RŚLG). Drinkersom do awansu wystarczał remis, jednak szybko tracą bramkę i w tym momencie są poza turniejem, w siódmej minucie meczu wślizg kapitana Salosu Marcina Szremskiego kończy się poważną kontuzją (życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i pełnej sprawności-trzymaj się „Szrema”) turniej zostaje przerwany na kilkanaście minut, w tym momencie Salos pozostaje z czterema zawodnikami, drużyna Drinkersów zachowuje się fair-play i również wycofuje jednego zawodnika, obydwa zespoły grają w czteroosobowych składach. Ostatecznie lepsza okazuje się drużyna Beer Drinkers a Salos kończy turniej i co gorsze traci swojego kapitana na kilka miesięcy 🙁

W grupie B mamy również dwa zespoły z Jaworzna (MCKiS i PSV Podłęże) oraz AKS Grzybowice Zabrze i Sengam Sport Zawiercie. W tej grupie jednak „nasze” zespoły nie mają zbyt wiele do powiedzenia i po dwóch kolejkach żegnają się z turniejem, na pocieszenie zawodnicy MCKiS i PSV otrzymują wyróżnienia dla najmłodszego zawodnika turnieju – Jacek Pieczara (PSV) oraz najstarszego zawodnika turnieju – Sergiusz Palion (MCKiS). Grupę B wygrywa Sengam Sport przed AKS Grzybowice.

Po meczach grupowych rozpoczęły się półfinały a w pierwszym z nich zagrała ostatnia drużyna z Jaworzna Beer Drinkers II z AKS Grzybowice, po bardzo wyrównanym meczu padła tylko jedna bramka, szczęśliwym strzelcem został Łukasz Przebindowski i to Jego zespół został pierwszym finalistom z czego ucieszyła się liczna grupa ich kibiców.

W drugim półfinale TS RŚLG Katowice – Sengam Sport Zawiercie, nie zobaczyliśmy bramek przez 15 minut i sędziowie zarządzili serię rzutów karnych, kiedy wydawało się, że drugim finalistom będzie druga drużyna z grupy A czyli zespół z Katowic ich najlepszy zawodnik Mateusz Malec trafia w słupek w decydującym rzucie karnym, kolejna seria to świetna interwencja bramkarza z Zawiercia i to oni meldują się w finale.

Mecz o trzecie miejsce praktycznie bez historii, RŚLG jeszcze rozmyślała o przegranym konkursie rzutów karnych, kiedy ich przeciwnicy z Zabrza strzelili im pierwszą bramkę, potem dołożyli jeszcze dwie i tak jak przed rokiem Zabrzanie zajęli trzecie miejsce w turnieju.

Przed meczem finałowym organizatorzy zaprosili drużyny i zaproszonych gości do pamiątkowego zdjęcia, po sesji zdjęciowej rozpoczęła się rywalizacja a na boisku było bardzo nerwowo. Po jednym ze starć zagotowało się na parkiecie, jednak organizatorzy, sędziowie i sami zawodnicy szybko wyjaśnili sytuację i powróciły już tylko sportowe emocje. Na dwie bramki Patryka Stefaniaka (Sengam) odpowiedzieli „Pampers” i „Jaro” z Drinkersów, lecz na trzeciego gola Radomira Kowalskiego z Sengamu zabrakło już czasu i to goście z Zawiercia cieszyli się po ostatnim gwizdku, broniąc tytuł wywalczony przed rokiem.

Sengam Sport Zawiercie – Beer Drinkers II 3:2
Patryk Stefaniak (2)+żk, Radomir Kowalski – Łukasz Przebindowski, Tomasz Jaromin

Po rozegraniu wszystkich spotkań zaproszeni goście, Naczelnik Biura Promocji Urzędu Miejskiego Pan Łukasz Kolarczyk, Radni Rady Miejskiej Pani Teresa Kondoszek oraz Pan Sebastian Pycia, Prezes PTTK Tomasz Sędor, w towarzystwie organizatorów Prezesa Salosu Marcina Sikorskiego, Honorowego Prezesa Wenancjusza Ples, Członków Zarządu Wojciecha Kossakowskiego i Wojciecha Jendralczyka wręczyli nagrody i wyróżnienia dla najlepszych drużyn i zawodników.

Najlepszym strzelcem turnieju został Patryk Stefański – Sengam
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Dawid Maciaszczyk – AKS
Najlepszym bramkarzem turnieju został – Konrad Kawala – Beer Drinkers II

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Sengam Sport Zawiercie
2. Beer Drinkers II Jaworzno
3. AKS Grzybowice Zabrze
4. TS RŚLG Katowice
5. PSV Podłęże
6. MCKiS Jaworzno
7. Hiacynt Tychy
8. Salos Jaworzno

Dotychczasowi zwycięzcy turnieju:
2013 – Energetyk Jaworzno
2014 – Pulmon Negro (Jaworzno)
2015 – Pulmon Negro (Jaworzno)
2016 – AKS Grzybowice Zabrze
2017 – PSV Podłęże (Jaworzno)
2018 – Sengam Sport Zawiercie
2019 – Sengam Sport Zawiercie

Marcin Sikorski
Prezes PSS Salos

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki