REKLAMA

Objaw chorobowy, który polega na postępującym zanikaniu wytwarzania włosa w mieszku włosowym nazywany jest łysieniem. Wbrew pozorom jest ono dość częstą uciążliwością u kobiet.

Łysienie to dla kobiet dotkliwa i uciążliwa dolegliwość. Narusza ono nie tylko wygląd zewnętrzny, ale również wpływa na zły stan emocjonalny oraz niską samoocenę. Każdy zdrowy człowiek w ciągu doby traci około 100 włosów. Gdy jednak zauważymy, że liczba wypadających włosów jest znacznie się zwiększa, należy poważnie zastanowić się nad przyczyną ich wypadania i jej przeciwdziałać.

Przyczyny wypadania włosów u kobiet?

Przyczyn wypadania i utraty włosów u kobiet jest wiele. Mogą one być powiązane z zaburzeniami hormonalnymi wynikającymi z menopauzy lub stosowania antykoncepcji. Bardzo często utrata włosów następuje po ciąży. Ponadto w wielu przypadkach łysienie jest efektem niezdrowego stylu życia oraz nieodpowiedniej pielęgnacji. Warto wspomnieć, iż istotną kwestią problemu jest stres. Może to być zarówno silny stres jednorazowy, jak i przewlekły stres związany z pracą, sytuacją rodzinną czy zdrowotną. Efekt działania czynnika stresowego może być widoczny dopiero po kilku tygodniach a dopiero jego ustąpienie pozwala odzyskać równowagę owłosienia na głowie. Ponadto bardzo często włosy wypadają po farbowaniu, tapirowaniu. Czynniki, które mogą również wpłynąć na stan owłosienia głowy to łupież, infekcje grzybicze, przyjmowane leki, chemioterapia. Są to zazwyczaj substancje, które działają hamująco na komórki dzielące się i wzrastające, w tym także komórki włosów. Co bardzo istotne, po zakończeniu leczenia występuje duże prawdopodobieństwo ich odrośnięcia. Niekiedy przyczyny utraty włosów u kobiet nie są dokładnie znane i mogą mieć podłoże genetyczne. Wypadające włosy to również efekt starzenia się organizmu. Niestety nie ma jednak możliwości aby zapobiec temu procesowi. Z biegiem lat komórki odpowiedzialne za wzrost włosów stają się coraz bardziej osłabione a ich ilość maleje. Zdrowe dotychczas włosy zaczynają wówczas wypadać, matowieją a ich końcówki się rozdwajają.

Terapia łysienia u kobiet

W sytuacji łysienia spowodowanego przez hormony należy wyregulować gospodarkę hormonalną organizmu. Panie jak i panowie mogą zdecydować się na zabieg przeszczepienia włosów, tutaj warto skorzystać z doświadczonych klinik jak w jackstronghair.pl. Innym sposobem wykorzystywany w leczeniu łysienia jest mezoterapia. Bezpieczną a zarazem skuteczną metodą terapii jest laser, który stymuluje włos do ponownego wzrostu.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Mi to ze stresu włosy wypadały miałam kiepski okres w życiu i tak się działo. Przyjaciółka mi kazała wcierać we włosy wcierkę kaminomoto i to mi pomogło. Pojawiły się nowe włosy. W końcu jak je złapię w kucyk to jakoś to wygląda.