Grupa mieszkańców Jaworzna zbiera podpisy pod elektroniczną petycją do prezydenta miasta i radnych, by przekonać ich do nie wynajmowania terenów miejskich cyrkom wykorzystującym zwierzęta. Jak piszą, te niehumanitarne spektakle, oparte na cierpieniu zwierząt nie powinny mieć miejsca w naszym mieście.

REKLAMA

– Na świecie od lat mają miejsce protesty przeciwko wykorzystywaniu zwierząt dla potrzeb rozrywki. Wiele miast wydało zakaz wjazdu cyrkom, gdzie występują zwierzęta. (…) Pokazy cyrkowe z wykorzystaniem zwierząt są pozbawione walorów edukacyjnych i potencjalnie szkodliwe dla rozwoju dzieci, co potwierdził Komitet Psychologii Polskiej Akademii Nauk w marcu 2015 roku – czytamy w petycji. 

Protestujący przeciw wynajmowania cyrkom miejskich terenów podkreślają przedmiotowe traktowanie zwierząt w cyrkach. Nie godzą się na tresowanie ich barbarzyńskimi metodami, przewożenie i przetrzymywanie w fatalnych warunkach.

– Niech Jaworzno pokaże, że jest naprawdę innowacyjny i nowoczesny, dołączmy do Sosnowca, Gdańska, Gdyni, Sopotu, Ciechanowa, Warszawy, Wrocławia, Bielska Białej, Kołobrzegu, Czerska, Gorzowa Wielkopolskiego, Śremu, Łodzi, Szprotawy, Legnicy, Dębicy, Tarnobrzegu i Słupska. W tych miastach obowiązuje zakaz wynajmowania cyrkom ze zwierzętami terenów miejskich – czytamy dalej.

Jeśli także nie popieracie cyrków, w których dla rozrywki ludzi męczone są zwierzęta, możecie podpisać się pod elektroniczną petycją. Znajdziecie ją TUTAJ.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki