REKLAMA

Niewątpliwie uzupełnieniem każdego tarasu, schodów – także tych zewnętrznych są balustrady szklane lub wykonane na przykład z innych materiałów. Przede wszystkim w pewien sposób ograniczają one przestrzeń i zapewniają bezpieczeństwo, ale z drugiej są jednym z ważniejszych detali aranżacyjnych, które bezpośrednio wpływają na to, w jakim stylu urządzony jest dom. Dlatego właśnie elementy do balustrad stają się niezwykle designerskim detalem, a ich jakość oraz użycie różnych materiałów sprawiają, że w wielu przestrzeniach można zauważyć doskonałej jakości propozycje. Na przykład modny q-railing sprawdza się w nowoczesnych nawet industrialnych miejscach i świetnie podkreśla strefy biur, centrów handlowych i innych powierzchni użytkowych. Zobacz, jakie elementy balustrady dostępne są na rynku.

  1. Jakie elementy do balustrad wybrać?
  2. Postaw na szkło
  3. Przestrzeń otwarta

Jakie elementy do balustrad wybrać?

Na rynku znajdziemy szereg różnych propozycji, które wykorzystują odmienne materiały oraz zróżnicowane technologie. Pojawiają się na przykład elementy balustrad z metalu, drewna, szkła, kamienia oraz betonu. Już sam wybór materiału oczywiście w pewien sposób będzie determinował konkretny styl oraz preferencje właścicieli. I warto być przy aranżacji bardzo konsekwentnym. Elementy balustrad najczęściej mają prostą formę, która doskonale sprawdza się w nowoczesnych i minimalistycznych przestrzeniach. Rewelacyjnie wygląda jako wykończenie balkonów czy klatek schodowych. W ten sposób balustrady do samodzielnego montażu będą świetnym rozwiązaniem zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz, gdyż są odporne na działanie czynników zewnętrznych i zamiennych warunków atmosferycznych. Stal nie wymaga również konserwacji.

Postaw na szkło

W wielu przestrzeniach mieszkalnych oraz użytkowych pojawiają się balustrady szklane. To idealne wyjście, które przede wszystkim nie ogranicza przestrzeni i podkreśla nowoczesną stylistykę. Świetnie balustrady do samodzielnego montażu sprawdzają się na balkonach i tarasach, choć praktyka pokazuje, że obecnie są niezastąpione także w biurowcach czy sklepach, czyli wszędzie tam, gdzie stawia się na najnowsze technologie. Q-railing składa się z metalowej konstrukcji nośnej oraz szklanego wypełnienia. To może być przezroczyste, matowe lub też wykorzystywać konkretny wzór. Warto oczywiście zadbać o odpowiednią grubość i jakość szkła, by było ono bezpieczne.

Przestrzeń otwarta

Nowoczesne balustrady w dużym stopniu mają sprawiać wrażenie większej przestrzeni. Stąd ich proste formy, wykorzystanie szkła lub też delikatnych stalowych elementów. Oczywiście w momencie gdy będziemy chcieli zamontować konstrukcję na zewnątrz, musimy bardzo konsekwentnie dobrać materiał oraz go zabezpieczyć. Balustrada nie jest tanią inwestycją, więc z założenia powinna służyć nam przez lata.

undefined

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki