MDK UKS Jedynka Jaworzno walczy o I Ligę Śląską

Już tylko jedna wygrana wystarczy, by siatkarze MDK UKS Jedynka awansowali do I Ligi Śląskiej Mężczyzn. W poniedziałek, na własnym boisku, po świetnej walce z KS Rudziniec wygrali w trzech setach.

REKLAMA

W pierwszym starciu goście cały czas byli o jeden krok przed Jedynką. Choć punkty lądowały po każdej stronie, to jednak niewielką przewagę utrzymywała drużyna z Rudzińca. Kiedy przyjezdni zdobyli kolejny punkt, serwując skutecznie, prowadzili już 13:10. Kilka zagrywek zmieniło sytuację na boisku. Najpierw Bąk skutecznie obił siatkarzy, stawiających blok. Bugaj, idąc za ciosem, skutecznie atakował, przez co drużyna z Jaworzna doprowadziła do remisu (14:14). Sytuacja zmieniała się jeszcze kilkukrotnie. Przyjezdni znowu odskoczyli na 3 punkty, a Jedynka znowu zremisowała. Goście niebezpiecznie zbliżali się do końcowego punktu, na swoim koncie mieli ich już 23. Znowu z dobrej strony pokazali się Bąk oraz Bugaj. Po ich atakach gospodarze remisują (23:23), a następnie wychodzą na prowadzenie. Pierwsza piłka setowa należy więc do Jaworzna. Bąk nie odpuszcza i kończy pierwszą partię.

Drugi set to całkiem odmienna postawa siatkarzy obu drużyn. Gospodarze grają pewniej, a na koncie przyjezdnych ląduje coraz więcej błędów. Drużyna MDK szybko zdobyła siedmiopunktową przewagę, nic już chyba nie mogło wyrwać im zwycięstwa w drugiej partii. Przy stanie 13:6, gospodarze pewni siebie, stracili kilka punktów. Tylko na chwilę słabość ogarnęła drużynę. Świetną postawę zaprezentował libero drużyny – Rylski, który wybronił kilka naprawdę trudnych piłek. Piłka setowa znowu należała do gospodarzy. Trzy setowe obronili przeciwnicy, ale Bąk skutecznie zakończył partię, a Jedynka wygrała do 21.

Trzeci set był tylko formalnością. Otwierający partię as serwisowy, tylko na chwilę pozwolił objąć prowadzenie przyjezdnym. Zawodnicy Jedynki dobrze grali przy siatce, skutecznie stawiając bloki, czy kiwając przeciwników. Kilka piłek ugrał grający trener – Lisowski. 24:18 i piłka meczowa dla gospodarzy. Na serwie staje Bugaj. Serwuje lekko, ale skutecznie, bo po jego zagraniu piłkę odbił przeciwnik, a ta odbiła się od sufitu.

Do końca rozgrywek najlepszych drużyn z dwóch grup zostały tylko dwie kolejki. Następny mecz wyjazdowy z LKS Olimpia Włodowice może przesądzić o awansie do I Ligi Śląskiej. Jaworznianie stają więc przed ogromną szansą.

MDK UKS Jedynka Jaworzno – KS Rudziniec 3:0
(25:23, 25:21, 25:18)

jargal

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki