Koniec przygody Sokołów

Na drugiej rundzie play-off zakończyli swoje zmagania w II lidze koszykarze MCKiS Jaworzno. Jaworznickie Sokoły przegrały w drugim spotkaniu z Sudetami Jelenia Góra 75:89 i odpadły z dalszej rywalizacji.

REKLAMA

Po ubiegłotygodniowej porażce w Jeleniej Górze, podopieczni trenera Bilińskiego potrzebowali zwycięstwa przed własną publicznością, by jeszcze podtrzymać swoje marzenia o awansie do kolejnej rundy. Jaworznianie liczyli, że zdołają wyrównać stan rywalizacji, ale niestety rywal tym razem znów okazał się lepszy.

Sobotni pojedynek przypominał mecz sprzed tygodnia. Sam początek był jeszcze dość wyrównany. W pierwszych dwóch kwartach trwała walka punkt za punkt, a oba zespoły popisywały się świetnymi rzutami z dystansu. Kolejne celne trafienia za trzy punkty rozgrzewały publiczność, zapowiadając spore emocje. W połowie drugiej kwarty coś wyraźnie zacięło się w ekipie gospodarzy, a rywale skorzystali z tego, zdobywając aż 12 punktów z rzędu. W końcówce MCKiS na szczęście zdołał zniwelować stratę i na przerwę oba zespoły schodziły przy prowadzeniu Sudetów 46:42. W trzeciej kwarcie obraz gry nie uległ zmianie. Sudety pilnowały swojego prowadzenia, a Sokoły szukały sposobu na zaskoczenie rywali. Niestety w międzyczasie parkiet opuścić musiał jeden z kluczowych zawodników ekipy z Jaworzna – Sebastian Dusiło, który dołączył do także kontuzjowanego Daniela Goldammera. Brak dwóch podstawowych zawodników niestety dał o sobie znać w czwartej kwarcie, w której goście zyskali wyraźniejszą przewagę. Mimo swojej ambitnej postawy, jaworznianie nie byli w stanie zatrzymać rywali. Ostatecznie Sudety wygrały pewnie 89:75 i tym samym awansowały do trzeciej rundy.

W sobotę wśród jaworznian najlepszym zawodnikiem okazał się Dawid Grochowski, który zdobył 18 punktów i zaliczył 3 zbiórki i 2 asysty. MCKiS ulegając dwukrotnie Sudetom, zakończył swoją ligową przygodę, ale generalnie kibice mogą być zadowoleni z wyniku, jaki udało się osiągnąć w tym sezonie. Po gruntownej przebudowie zespołu i prawdziwej pladze kontuzji, jaworznianie i tak wywalczyli niezły wynik. Podstawowym celem zespołu było utrzymanie w II lidze, a tymczasem po wyeliminowaniu silnego rywala udało się awansować do drugiej rundy play-off. Po drobnych korektach i powrocie na Halę Widowiskowo-Sportową kto wie, czy w kolejnych rozgrywkach Sokoły znów nie dołączą do ligowej czołówki. Na to jednak kibice muszą jeszcze trochę poczekać.

MCKiS Jaworzno – Sudety Jelenia Góra 75:89
(20:23, 22:23, 21:23, 12:20)

DK

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki