REKLAMA

Jeżeli właśnie rozpocząłeś rekrutację lub szukasz pracy nie możesz zapomnieć o najpotężniejszym narzędziach jakie dał nam Internet – serwisy ogłoszeń lokalnych.

Zupełnie za darmo?

Internet ostatnimi czasy stał się najpopularniejszym narzędziem rekrutujących. Z platform ogłoszeniowych korzysta z miesiąca na miesiąc coraz większa liczba pracodawców i aplikantów. Większe zainteresowanie serwisami ogłoszeniowymi, przyczyniło się to do nakładania niemałych opłat za zamieszczanie ofert pracy.

Koszt dodawania oferty pracy waha się od kilkunastu nawet do kilkuset złotych. Najdroższe serwisy wyceniają swoje usługi nawet na tysiąc złotych za dwa tygodnie emisji ogłoszenia. Cena za dodanie ogłoszenia może być jeszcze większym kosztem, jeżeli zdecydujemy się na zakup dodatkowych usług oferowanych przez dany serwis ogłoszeniowy. Najczęściej jest to usługa wyróżnienia ogłoszenia.

Bądź sprytny!

Dodawanie ogłoszeń wcale nie musi obciążać naszych budżetów. Wystarczy sprawdzić, które z serwisów nie pobierają opłat za dodawanie ogłoszeń, publikowanych na ich stronach i z nich korzystać. Wśród portali, które publikują darmowe oferty pracy, można znaleźć bardzo funkcjonalne i niezwykle skuteczne. Lento.pl to jeden z wielu przykładowych serwisów, gdzie z powodzeniem można dodawać ofertę pracy, która według opinii tysięcy użytkowników, będzie równie skuteczna i profesjonalnie przedstawiona użytkownikom jak te, które publikowane są na płatnych stronach.

Lepsze możliwości?

Zawsze więc staraj się wybierać darmowe portale. Dzięki darmowej możliwości zamieszczania ogłoszenia, rekrutujący może dodać dużo więcej ogłoszeń lub skorzystać z dodatkowych usług oferowanych przez serwis. Usługa promowania ogłoszenia znacznie wpływa na podniesienie skuteczności zamieszczonych treści. W płatnych serwisach niestety nie każdy użytkownik może sobie na to pozwolić. Fakultatywne podniesienie skuteczności swoich ofert, sprawia, iż ogłoszenie staję się zbyt dużym kosztem. Opłata za samo dodanie oferty pracy jest tak duża, iż dokładanie dodatkowej opłaty za promocję ogłoszenia, jest już poza zasięgiem finansowym większości mniejszych pracodawców.

Zwiększenie skuteczności?

Warto korzystać z możliwości dodatkowych opcji, które pomogą nam uefektywnić nasze ogłoszenie. Wspomniana wyżej usługa promowania ogłoszenia, jest jedną z opcji, która pozwala na pojawienie się ogłoszenia w szerszej lokalizacji. Zamieszczając ogłoszenie np. w Warszawie, będzie również wyświetlane na listach ogłoszeń całego regionu lub nawet całej Polski.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki