REKLAMA

Przygotowania do tegorocznych Mistrzostw Polski Jiujutsu sportowego w Wołominie zakończyli kadrowicze Jaworznickiej Szkoły Guja Jiujutsu, którzy ostatnie treningi odbyli w Palma de Mallorca. Dla zawodników uprawiających tę dyscyplinę sportu, mistrzostwa kraju to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku. Tegoroczny turniej będzie miał charakter  kwalifikacji do Mistrzostw Świata Sport Jiujutsu, które pod auspicjami World Sport Jiujutsu Organization odbędą się jesienią w gruzińskim Tbilisi.

Już w najbliższą sobotę o mistrzowskie tytuły w Wołominie walczyć będą seniorzy, którzy wystartują w konkurencjach walki sportowej Jiujutsu, mocowania (grappling) oraz samoobrony. Trener Tomasza Guja liczy na zwycięstwo podopiecznych w konkurencji samoobrony sportowej Jiujutsu, w której wystąpią Marcin Dziedzic i Rafał Wiernek. Trudne zadanie czeka kadetów i młodzików, którzy będą musieli zmierzyć się z doświadczonymi przeciwnikami z zagranicy. Tegoroczne  zawody mają charakter imprezy międzynarodowy. W rywalizacji uczestniczyć będą nawet sportowcy z Azji.

Jaworznianie, którzy ostatni tydzień przygotowań do mistrzostw spędzili na hiszpańskich Balearach wykorzystali pobyt także na poznanie Majorki. Zwiedzili południową, północną i zachodnią część wyspy. Odwiedzili przeszło 20 najbardziej urokliwych miejsc w tym regionie. Niestety zabrakło czasu na poznanie północno-wschodniej cześci wyspy, która zaskakuje rozmiarami, licznymi atrakcjami, dobrymi autostradami, znakomitymi warunkami do zabawy, wypoczynku, turystyki rowerowej, możliwościami kulinarnymi i piękną architekturą.

Sport, który integruje szkoleniowców i zawodników Jiujutsu z różnych zakątków świata, stanowi także wyśmienitą okazję do poznania niezwykłych miejsc na naszej planecie. Zawodnicy Jaworznickiej Szkoły Guja Jiujutsu zauroczeni są Gruzją i Majorką. Z zadowoleniem wspominają także wyśmienitą kuchnię w tych krajach. Liczne kontakty międzynarodowe i współpraca wielu zagranicznych federacji z Polską Organizacją Jiujutsu powoduje, że z każdym rokiem rośnie ranga polskiego Jiujutsu, którego światowe centrum znajduje się w Jaworznie.

KariMilewska

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki